Hızal: Şehiriçi toplu ulaşımda acilen önlemler alınmalı

Hızal: Şehiriçi toplu ulaşımda acilen önlemler alınmalı

İzmir’de, toplu ulaşım araçlarında yaşanan yoğunluğa dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, “Yaşanan yoğunluğun sosyal medyada ve haberlerde gördükçe her günümüz endişe içinde geçiyor. Belediye, asıl sorumluluk alanı olan şehiriçi toplu ulaşımda gerekli önlemleri almalıdır” dedi.

07 Ağustos 2020 - 16:14

Toplu taşıma araçlarında yaşan yoğunluğun son dönemde sosyal medyada sıkça paylaşılması ve haber olmasının ardından belediyenin sorumsuz davrandığını söyleyen Hızal, “Şehiriçi ulaşımda yaşanan yoğunluk haberlerini endişe içinde okuyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi her alanda pandemiyle savaştığını iddia ederken kentin en önemli ulaşım araçlarının sefer sayılarını kalabalığa engel olacak şekilde artırması bu kadar zor olmamalı” diye konuştu.

“ESAS SORUMLULUK ALANLARINA YÖNELMELİDİR”

Ulaşım konusunun şehirdeki temel hizmetlerinden biri olduğuna işaret eden Hızal, “Tunç Soyer, şehri turuncu çemberle donatmak için harcayacağı mesaiyi toplu ulaşımdaki sorunları düzeltmeye harcasa bu problemler yaşanmayacaktır. Kendisini pandemiye karşı yönlendirdiğini söylediği belediye bilim kurulu, toplu ulaşımda sefer artırımı önerisinde bulunmadı mı? Üzerine düşen her işi eline yüzüne bulaştıran belediye yönetimi, üzerine vazife olmayan işlerle uğraşacağına esas sorumluluk alanlarında başarı elde etmek için çaba sarf etmelidir” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDA”

Daha sağlıklı bir şehiriçi toplu ulaşım için sorumluluğun belediyede olduğunu söyleyen Hızal, “İzmirli hemşehrilerimizin sağlığını hiçe sayan bu pervasızlığın bir an önce sonlandırılması ve sağlıklı bir şehiriçi ulaşımın tesis edilmesi için gerekenin yapılması konusunda ısrarcıyız!” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı