İmplant Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

İmplant Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Diş kaybı yaşamak hem estetik görünüm açısından hem de ağız ve diş sağlığı açısından son derece zararlıdır. Bu nedenle çoklu diş kayıplarında veya tek diş kayıplarında mutlaka tedavilerin aksatılmadan zamanında yapılması gerekmektedir. Diş kaybı yaşayanlar için en iyi tedavi yöntemlerinden biri de implant tedavisidir.

29 Eylül 2021 - 16:25

İmplant tedavisi eksik dişin yerine yeniden diş yapmak olarak tanımlanabilir. Özel olarak üretilen diş kökleri çene kemiğine sabitlenir. Burada kullanılan malzemeler ise titanyum olup, çene kemiği ile bir bütün haline gelmektedir. Yani eksik dişin yerine açılan oyuğun içine vidalı diş yerleştirilir. Akabinde üzeri için protez uygulaması yapılmaktadır.

Elbette tüm bu diş tedavisi için mutlaka alanında uzaman bir hekimden destek alınmalıdır. Çünkü gerek tedavi sırasında gerekse tedaviden sonra uygulanacak her işlemin mutlaka çok özenli bir şekilde yapılması gerekir. Yanlış yapılan veya eksik yapılan tedavi çene kemiğinde kemik çözünmesi gibi büyük sorunlara yol açabilir. Dolayısı ile sizler de İzmir implant tedavisi için en iyi klinik ve doktor seçimi yapmanız gerekmektedir.

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılır?

İmplant tedavisi 18 yaşını doldurmuş herkese yapılmaktadır. Ama ilk olarak doktorun detaylı bir muayene yapması gerekmektedir. Örneğin kronik hastalığı olup ta sürekli ilaç kullanan kişiler muayene esnasında bu durumu mutlaka doktorlarına belirtmeleri gerekmektedir. Öte yandan sigara veya alkol kullanımı yapan kişilerin de kesinlikle implant tedavisine başlamadan önce sigara ve alkol kullanımını bırakmaları gerekiyor.  Bunların dışında sağlık durumu iyi olan herkes rahatlıkla implant tedavisi yaptırabilir.

İmplant Tedavisi Uzun Ömürlü Mü?

İmplant tedavisi diğer diş tedavilerinden çok farklıdır. Bu tedavi ile kişilere ömürlük bir diş uygulaması yapılmaktadır. Yani implant kökü çene kemiğine tamamen sabitlendiği için daha sonra değiştirmeye, yenilemeye veya çürüme gibi durumların yaşanmasına gerek kalmaz. Dolayısı ile diş kaybı olan herkesin bir ömür boyunca kullanabileceği bir tedavi yöntemidir.

İzmir implant fiyatları ise oldukça uygundur. Ama fiyatlar tedavide kullanılacak malzemeye ve kaç dişe implant tedavisi uygulanacağına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak muayeneye gidip, akabinde fiyat almanız daha doğru olur. Daha detaylı bilgi için https://smyrnadent.com/implant-tedavisi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu