İstanbul’da sahte içkiden ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi!

İstanbul'da sahte içkiden ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi!

İstanbul'da sahte içki kabusu yaşanıyor. İstanbul'un farklı ilçelerinde yaşayan Türkmenistan uyruklu kişilerin corona virüsten korunmak için kullandıkları sahte içkiden ölenlerin sayısı 20'e yükseldi. 60'a yakın kişi ise çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

19 Mart 2020 - 15:25


Corona'dan korunmak için kullanmışlardı

İstanbul’da saf alkol içerek hayatını kaybeden Türkmenistanlıların sayısı 20’ye yükseldi. 60'a yakın yine Türkmenistan uyruklu kişinin ise çeşitli hastanelerde tedavisi sürüyor. 
Edinilen ilk bilgilere göre söz konusu kişilerin corona virüstün korunmak için saf alkolden oluşan bir içeceği hem içtikleri hem de vücutlarına sürdükleri öğrenildi. 
İlk olarak İstanbul Zeytinburnu’nda ortaya çıkan saf alkol faciası boyutları artarak devam ediyor. Tamamı Türkmenistan uyruklu toplam 20 kişinin, içtikleri saf alkolden zehirlenerek hayatını kaybettikleri öğrenildi. Yalaşık 60 Türmenistan vatandaşının ise hastanelerdeki tedavisi devam ediyor. 

11 KİŞİ GÖZ ALTINDA
İstanbul Emniyeti olayla ilgili başlattığı soruşturma çerçevesinde şuana kadar 11 kişi gözaltına aldı. Polis, saf alkolün satıldığı büfeleri de araştırıyor. Polis mağdurların ifadeleri doğrultusunda Başakşehir, Bağcılar, Zeytinburnu, Esenyurt, Küçükçekmece, Fatih ve Güngören’de saf alkol satılan büfe, otel, restoran ve berber dükkanlarını belirleyerek buralara da baskın yaptı. Bu baskınlarda 11 kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili olarak emniyetin soruşturması devam ederken, olayın boyutlarının daha da büyümesinden korkuluyor. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cihan mert
    11 ay önce
    Sahte içki yapanları, satanları taksirle çoklu ölüme sebebiyet vermekten müebbetle yargı***sın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında bulundu
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında...