İstanbul için alınacak kararlarda İmamoğlu’na destek

İstanbul için alınacak kararlarda İmamoğlu'na destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı ikinci olağan toplantısında, borçlanma konusu gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu konuyla ilgili gerekçeler göstererek İmamoğlu’na biz İstanbul’un önünü açmaya hazırız dedi.

15 Temmuz 2019 - 13:23 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 13:34

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun seçim döneminde verdiği vaatlerin takipçisi olduğunu ve bu vaatlerin gerçekleşmesi için destek olacaklarını açıkladı. Göksu, “Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım’ın da veridiği vaatleri de biz meclise getirip icra makamına sunacağız. CHP destek vermese bile biz size destek vereceğiz” dedi.

İstanbul konusunda yapılacak tüm icraatların takipçisi olduğunu belirterek, gerekli görüldüğü takdirde AK Parti Grubu olarak desteklerini esirgemeyeceklerini açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Belediyesi’nin borcunun belediyeye ait kaynakların kullanılarak ödenebileceğini ve bu konudan ötürü yapılan borçların öne sürülerek farklı bir algı oluşturulmaya çalışılmasının doğru olmadığını savundu. Göksu, AK Parti Grubu olarak bu borç alma kararına Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar dâhilinde evet dediklerini dile getirdi. Ayrıca Göksu, geçmiş dönemlerde CHP’nin bu şekilde bir karara karşı tepkisini anımsatarak, “İstanbul’un önünü açmak için bizden taleplerinize evet diyeceğiz ve bizden istediğiniz borçlanma konusuna biz evet diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gökdelen tartışmaları Meclis’e taşındı! Batur’dan açıklama geldi
Gökdelen tartışmaları Meclis’e taşındı! Batur’dan...
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü sonrası okul yöneticileri açığa alındı
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü sonrası okul yöneticileri...