İstifa eden Aydın Şengül’den sert veda sözleri

İstifa eden Aydın Şengül'den sert veda sözleri

AK Parti İzmir Eski İl Başkanı Aydın Şengül, sosyal medya hesabından veda açıklaması yaptı. Yaptığı açıklamada sert sözler sarf eden Şengül, "Siyaseti tezgah kurmaktan ve ayak oyunlarından ibaret sanıyor" dedi.

15 Nisan 2019 - 16:06 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 16:19

Şengül sosyal medya üzerinden bir veda açıklaması yaptı. Açıklamasında sert sözler sarf eden Şengül'ün bu sözleri kimlere sarf ettiği ise merak konusu oldu.

İstifa nedeninden bahsederek sözlerine başlayan Şengül,  “Seçim öncesinde, ‘Başarı hepimize, başarısızlık ise bana aittir’ demiştim. Kendi irademle istifa kararı aldım ve bunu uyguladım. Siyasette hiçbir makam ve koltuk, kimse için kalıcı değildir. Kendi başarısızlıklarını, başkasının üzerine atarak örtmeye çalışanlara” yeri geldiğinde teşkilatımız da milletimiz de hesabı sorar. Bu kişiler, birtakım planlarla ayakta durduğunu sanır ama farkında olmadan kendi sonunu hazırlar. Ama biliyoruz ki yüce Allah'ın da bir planı vardır ve tecelli edecek olan budur. ‘Ben yoksam, hiçbir şey olmaz’ düşüncesiyle hareket ederek, bu davaya ve milletimize en büyük zararı veriyor. Siyaseti tezgah kurmaktan ve ayak oyunlarından ibaret sanıyor” dedi.

Kendi irademle istifa kararı aldım

Kendi isteğiyle istifa ettiği belirten Şengül, “Kurulduğu günden bu yana partimizin her kademesinde görev alan, Milletvekilliği ve İl Başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak, kutlu davamıza layık olmak için üzerime düşen ne varsa yapmaya çalıştım. 14 aylık İl Başkanlığım sürecinde, 24 Haziran 2018 ve 31 Mart 2019 tarihlerinde ülkemiz ve İzmir’imiz için büyük önem taşıyan iki seçim geçirdik. Son yerel seçimde, İzmir genelinde ve ilçelerimizde oyumuzu arttırmamıza rağmen hayal ettiğimiz başarıya ulaşamadık. Seçim öncesinde, ‘Başarı hepimize, başarısızlık ise bana aittir’ demiştim. Kendi irademle istifa kararı aldım ve bunu uyguladım. Siyasette hiçbir makam ve koltuk, kimse için kalıcı değildir. Önemli olan bu makamları millete hizmet etme vesilesi olarak görmek ve bu anlayışla çalışmaktır. Söz konusu partinin menfaatiyse, gerektiği zaman bir adım geri çekilmeyi de bilmek gerekir” dedi.

Siyaseti tezgah kurmaktan ve ayak oyunlarından ibaret sanıyor

Şengül, “Bizler, siyaseti hiçbir zaman nemalanma aracı olarak görmedik. Makamdan güç almadık, makama güç ve değer vermek için çaba sarf ettik. Ülkemizi ve partimizi geleceğe taşıyacak gençlerin önünün açılması için de tereddüt etmeden gerekeni yaptık. Siyasette ne yazık ki samimiyetten uzak, sahte tevazu sahipleri hep oldu, olmaya da devam edecek.   Bazıları, kendisini siyaset üstü görüp, siyasetin kendi etrafında döndüğünü zannediyor.  ‘Ben yoksam, hiçbir şey olmaz” düşüncesiyle hareket ederek, bu davaya ve milletimize en büyük zararı veriyor. Siyaseti tezgah kurmaktan ve ayak oyunlarından ibaret sanıyor. Ama hiç şüphe yok ki, ‘Kendi başarısızlıklarını, başkasının üzerine atarak örtmeye çalışanlara” yeri geldiğinde teşkilatımız da milletimiz de hesabı sorar. Bu kişiler, birtakım planlarla ayakta durduğunu sanır ama farkında olmadan kendi sonunu hazırlar. Ama biliyoruz ki yüce Allah'ın da bir planı vardır ve tecelli edecek olan budur” diye konuştu.

Şengül son olarak şunları söyledi:

“Bizler, bu onurlu görevi asla eğilip bükülmeden, yanlışlıkları haykırarak, dik duruşumuzdan taviz vermeden, layıkıyla yerine getirmek için çalıştık. Ego ve nefsimize yenik düşmedik. Bu süreçte en büyük destekçimiz de fedakarca, gece gündüz demeden çalışan teşkilat mensuplarımız oldu. Bize gösterdiğiniz yakınlık ve tüm özverili çalışmalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir ağabey olarak her zaman sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğim. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum, hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benim bir hakkım varsa, hepinize helal olsun. Allah'a emanet olun.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fuat özeren
  3 ay önce
  Aynı bu yazdıklarını resmi sayfasından da yazdı eleştirilerini dile getirenlerin yorumunu sildi sayfasından engelledi... Ben buradan soruyorum görevde olduğu sürece kaç gariban ı dinlemiş hangi mahalleye gitmiş te hangi vatandaş ı dinlemiş belediye meclislerine hep sağını solunu doldurmuş ga***tor larla restoran masalarını kapatmaktan kibir ve ego tavan yapmaktan gülerek poz vermekten başka ne yapmış AK partinin oyunun üstüne 1 oy koyamamış oy eksilirmiş kemalpaşa yı kaybetmiş... Torbalı belediye başkanı terbiyesizlik etmiş başını çağırmış demeç vermiş haddini bil demiş yahu sen koskoca izmir \'in il başkanısın topla teşkilatı da haddini torbalı belediyesinde bildirsene.... şimdi sağ veya sol kolunu il başkanı yapmaya çalışıyor REİS HALK ı dinle ona göre il başkanını onayla yoksa HALK AK partiden vaz geçecek
 • Abidin tekes
  3 ay önce
  Helal olsun sana başkan şimdi doğru konuştun bu kaybettiğimiz ilçeleri kazanmış olsaydık kahraman kim olacaktı onuda gitmeden keşke şeffaf bir şekilde aciklasaydin ben o kişiyi yada kişileri zamanı gelince açıklıcam allah yardımcın olsun bundan sonraki hayatında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Sineması'nın kalbi İzmir'de atıyor
Türk Sineması'nın kalbi İzmir'de atıyor
Hrant Dink davasında 3 sanık hakkında karar
Hrant Dink davasında 3 sanık hakkında karar