İstihdama teşvik çok, talep az!

İstihdama teşvik çok, talep az!

Ege Bölgesi Sanayi Odası, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan istihdam seferberliği ile iş dünyasına sunulan destek ve imkanlarını tanıtımı için seminer düzenledi. Seminerde istihdam teşviklerinin işverenlerce çok etkin kullanılmadığına dikkat çekildi.

25 Nisan 2019 - 17:46

EBSO Endüstri İlişkileri Çalışma Grubu tarafından İŞKUR ile SGK işbirliğinde gerçekleştirilen seminerde, İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Servis Sorumlusu Anıl Tamburacı ile SGK İzmir İl Müdür Yardımcısı Tuğrul Çınar; kurslar, eğitim programları ve teşvikler hakkında açıklamalarda bulundu. Ancak giderek ağırlaşan ekonomik krize rağmen seminere az sayıda firma temsilcisinin katıldığı dikkat çekti.


Seminerde konuşan Anıl Tamburacı ile Tuğrul Çınar da firmaların gerek Sosyal Güvenlik Kurumu gerekse İŞKUR üzerinden tanınan teşviklerden firmaların etkin düzeyde yararlanmadığına dikkat çektiler.

Seminerde 2 ve daha fazla çalışanı bulunan tüm firmaların yararlanabileceği teşvikler bulunduğu hatırlatılarak, teşviklerden faydalanmak için firmaların İŞKUR’a kayıt yaptırmalarının önemine vurgu yapıldı.

Tamburacı ve Çınar, firmaların insan kaynakları temsilcilerine mevcut istihdam teşvik sistemleri hakkında detaylı bilgiler sundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altay Deniz Vural’ı Transfer Etti
Altay Deniz Vural’ı Transfer Etti
Huzurevi sakinleri Beydağ’a gezi düzenlendi
Huzurevi sakinleri Beydağ’a gezi düzenlendi