İYİ PARTİ TORBALI’DA GÜÇ GÖSTERİSİ YAPTI

İYİ PARTİ TORBALI’DA GÜÇ GÖSTERİSİ YAPTI

İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı yeni üye katılımlarıyla gücünü artırdı. Partiye yeni kayıt yaptıran üyeler için Beyaz Kafe’de geniş katılımlı ve coşkulu bir toplantı düzenlendi. İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ile İzmir Milletvekili ve İyi Parti TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu’nun yanı sıra çok sayıda isim katıldı.

18 Ekim 2020 - 23:47
Reklam

Yoğun ilgi gören toplantıya yapılan konuşmalar damga vurdu. İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu yaptığı açılış konuşmasında, emin ve kararlı adımlarla ilerdiklerini ifade ederek, “Hedefimiz olan yerelde ve genelde iktidar olana kadar mücadelemize hiç durmadan devam edeceğiz. Durmak, pes etmek, vazgeçmek gibi kelimeler biz İyi Partililerin lügatlarında hiçbir zaman olmamıştır ve asla da olmayacaktır. Bugün  burada aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile mücadelemize  devam edeceğiz” dedi.


KIRKPINAR: HARAMİLERİN İKTİDARI SON BULACAK

İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, yeni kayıt yaptıran üyelerle birlikte İzmir’deki güçlerine güç kattıklarını söyledi. Başarı için çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Kırkpınar, 18 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına son vereceklerini söyledi. “Bu alanı dolduran bütün arkadaşlarımızdan ricam, bu yolculukta sayın Genel Başkanımızın siyasete kattığı, geliştirdiği söylem ve yöntemlerden bir adım olsun uzaklaşmasınlar” diyerek partililere seslenen İl Başkanı Kırkpınar, “Yetimin yanında durduğunu söyleyip ama yetimin hakkını yiyen ve toplumu kutuplaştırarak kendi saftlarını sıkılaştıranların sonlarını hep birlikte görüyoruz. Yolumuz aydınlık ve açık olsun. Biz inandık ve bu yola çıktık. İstediğimiz sonucu da Cenab-ı Hak bize nasip edecektir. Haramilerin iktidarı son bulacaktır” diyerek konuşmasını bitirdi.

DERVİŞOĞLU İKTİDARA SERT ÇIKTI

İl Başkanı Kırkpınar’ın ardından kürsüye gelen İzmir Milletvekili ve İyi Parti TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu çıktı. Torbalı İlçe Başkanlığınca düzenlenen üye katılım toplantısının iktidara giden yolda önemli bir adım olarak tarihe geçeceğini belirten Dervişoğlu, kurulduğu günden beri İyi Parti’nin başarısı için emek verenlere teşekkür etti. İyi Parti’nin Türkiye’de var olan dayatmacı siyaset anlayışını bertaraf etmek ve siyasetteki tıkanıklığı aşarak, yeni alternatifler oluşturmak için kurulduğunu dile getiren Dervişoğlu, “Türkiye’de sadece siyaset tıkanmadı, devlet tıkandı, hükümet tıkandı. Gerçekleştirilen sistem değişikliği nedeniyle parlamento tıkandı. Türkiye bir çıkış arıyor” dedi.

BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZDAN DA BİR DAMLA SUYUMUZDAN DA VAZGEÇMEYİZ

Dış politikada iktidarın attığı adımların ülkeyi felakete sürüklediğini savunan Dervişoğlu, Ermenistan’ın Azerbeycan’a yönelik saldırılarını kınayarak, “Terör devleti Ermenistan’ın kalleş saldırılarının Karabağ üzerinde gölge olarak devam etmesine Türk milletinin izin vermeyeceğini de buradan müjdeliyorum” diye konuştu. Sadece karada değil, denizde de Türkiye’nin güç kaybetmemesi gerektiğini dile getiren Dervişoğlu şöyle konuştu: “Nasıl ki bir karış toprağımız bizler için mukaddes ve kutsal ise, ‘Mavi Vatan’ olarak tarif ettiğimiz denizlerimizdeki bir damla suyumuz da aynı şekilde bizim açımızdan mukaddes ve kutsaldır. Ne bir çakıl taşımızdan var geçeriz ne de bir damla suyumuzdan.”

KOMŞULARLA SIFIR SORUN POLİTİKASI ÇÖKTÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara geldiği 2002 yılında dış politikada komşularla sıfır sorun yöntemini dile getirdiğini hatırlatan Dervişoğlu, “Şimdi etrafınıza bakınız, Rusya’dan başlayarak Suriye’ye kadar bir tek komşumuzla bile doğru ilişki kurmayı becerememişiz. Yunanistan’la olan itilaflarımız var. Netice itibariyle dış politika alanında içinden çıkılamayacak gibi sunulan bir kriz ile karşı karşıyayız. Bunun sebebini hiç kimse, ‘Türkiye uçuyor, bu nedenle batı emperyalizmi önümümüze bir takım engeller koyuyor’ diyerek tarif edemez. Bugün dış politik alanında bir takım açmazlar söz konusu ise bu hükümetin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten miras alınan aktif ve ihtiyatlı dış politika anlayışını terk edişinden kaynaklanmaktadır” diye konuştu.

“ÖNCE EKMEK Mİ YOKSA HUZUR MU?” DİYE SORUYORLAR

Devleti yönetenlerin Suriye’den kaçarak Türkiye’ye göç edenlere yapılan harcamalardan iftihar ettiğini savunan Dervişoğlu, “Ben biliyorum ki Türkiye’de tencere kaynamıyor. Emeğinin karşılığını alamıyor diye çiftçi toprağını ekmiyor, çocuklarımız gelecek kaygısı yaşıyorlar ama hükümet bize soruyor; önce vatan mı, önce güvenlik mi? Yoksa önce istikbal mi, kaynayan tenceremi, ekilebilir toprak mı? ‘Huzur mu, refah mı?’ diye bir soruyu önünüze getirmeye çalışıyorlar. Demek istiyorlar ki, ‘size zenginlik veremedik, çocuklarınıza istikbal veremedik. Bu bizim bu coğrafyada attığımız adımlardan kaynaklanıyor, o nedenle batı emperyalizminin tecavüzlüyle karşı karşıyayız. Ekmek mi istiyorsunuz yoksa vatan mı? diye bir soruyu karşınıza getireceklerdir. Güvenlik mi istiyorsunuz, yoksa refah mı istiyorsunuz? diye bir soruyu gündeme getirecekler, Türk milletinin bayrağa olan aşkını, vatana olan sevgisini istismar etmeye yönelik bir takım adımlar atmaya da kalkışacaklardır. Biz İzmirliyiz, biz Torbalılıyız, biz İyi Partiliyiz, biz Türkiyeliyiz. Hem refah istiyoruz hem zenginlik istiyoruz. Hem adaleti istiyoruz, hem vatanı istiyoruz, hem güvenliği istiyoruz. Hepsini birden istiyoruz. Bu hükümetin görevi bunu bu aziz millete vermektir, seyretmek değil” dedi.

HAKİMİN OTURDUĞU POST PEYGAMBER POSTUDUR

Konuşmasını “Artık tuz koktu” diyerek sürdüren Dervişoğlu, CHP’li milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği yeniden yargılanmalı kararının alt mahkeme tarafından tanınmamasını da eleştirdi. “Adalet duygusunun zedelendiği toplumlarda zedelenmeden müessese kalmaz” diyen Dervişoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti ve odunun başındaki zat, ayarlanmış mahkemelerden bugüne kadar ne çektiğinin muhasebesini yapması gerekiyor. Balyoz davasını, Ergenekon davasını, buna benzer kumpas davalarını bu ayarlamış mahkemelerde yaptınız. Bu ayarlanmış mahkemeler size yol, su elektrik olarak dönmedi. Hain bir darbe teşebbüsünü olarak döndü. Hakimin oturduğu post peygamber postudur. Hakimi oturduğu posttan kaldırıp, iktidarın kucağına oturtanlara izin vermeyeceğiz. Sizlerin adına direneceğiz. Gücümüzü sizden alıyoruz.”

Bundan 3 yıl önce parti olarak çıktığımız bu yolda emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Hedefimiz olan yerelde ve genelde iktidar olana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Durmak, pes etmek, vazgeçmek gibi kelimeler biz İyi Partililerin lügatlarında hiçbir zaman olmamıştır ve asla da olmayacaktır. Bugün  burada aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile mücadelemize  devam edeceğiz. Konuşmaların ardından yeni üyelere rozetleri takıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı