İzmir Büyükşehir’den kahveciler 1250 TL’lik destek!

İzmir Büyükşehir'den kahveciler 1250 TL'lik destek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi,  kahvecilere bin 250 TL'lik nakdi destek verecek.

06 Nisan 2021 - 11:10 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 11:16

ÖNCÜŞEHİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mart ayı olağan Meclis oturumunda kahvecilere bin 250 TL'lik nakdi destek konulu önergeyi Plan ve Bütçe, Hukuk, Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonları’na göndermişti. Komisyonlarda incelenen madde, oybirliği ile uygun bulundu.

Nisan ayı oturumunda, meclis üyelerinin oylarına sunulacak maddenin kabul edilmesi halinde, İzmir’deki kahvecilere bin 250 TL'lik nakdi destek verilmeye başlanacak.

Gündem maddesi ise şu şekilde;

"İzmir Kahveciler Odası'nın 03/03/2021 tarihli ve 82042 sayılı dilekçesine konu, 20/11/2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı genelgesi ile işyerlerinin kapatıldığı ve birçok esnafın zarar görmesi nedeniyle Belediyemizce nakdi yardım yapılması talep edilmiş olup; 699 esnafımızın her birinin adına 1.250,00- TL nakdi yardım yapılması ve yapılacak bu desteğin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğüne ait ilgili bütçe kodundan karşılanmasının; “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi içeriğinde zorunlu olarak fiili kapalı olduğu dönem dikkate alınarak İBB Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 4. madde (m) fıkrası, 6. madde (c) ve (d) fıkrası içeriğinde hukuken bir sakınca görülmemekle” şeklindeki Müşterek görüş doğrultusunda oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe – Hukuk – Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonları Raporu."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu