İzmir CHP gençliği genç başkandan yana

İzmir CHP gençliği genç başkandan yana

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresi öncesinde İzmir Gençlik Örgütünden ve genç delegelerden İzmir İl mevcut Başkanı Deniz Yücel’e tam destek geldi.

08 Şubat 2020 - 00:17 - Güncelleme: 08 Şubat 2020 - 00:27

Didar DEMİRCİ - Yarın Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanını seçmek için Kültürpark’ta Celal Atik Spor Salonunda saat 09.00’da sandık başına geçecek. Sandığa gitmeden önce CHP’nin gençlerinden İzmir İl mevcut Başkanı Deniz Yücel’e desteklerini açıklamak adına örgütün genç temsilcileri Cumhuriyet Meydanında toplanarak bir manifesto yayınladı. İzmir’in CHP gençliği yayınladığı manifestoda ‘Genç iktidar hedefiyle bir araya gelen gençler olarak ortak manifestomuzdur’ mesajını verdi.

İşte o manifesto:


“Bugün burada bulunmamızın nedeni yarın gerçekleşecek olan 37.olağan İzmir İl Başkanlığı kongremizde, İl Başkan adayımız olarak Av. Deniz Yücel’i destekleme kararımız ve parti kadrolarımızda genç temsiliyetini vurgulama isteğimizdir.

Genel iktidar hedefiyle bir araya gelen gençler olarak ortak manifestomuzdur.

Neden gençler?

Çünkü gençler; Yan değil, öz güçtür. Çünkü gençler, gençlik kollarında yetişen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Dinçer’dir. Genç yaşı ve yüreğiyle Milletvekilliği görevini sırtlamış Eski Genel Başkanımız Bülent Ecevittir. Ve bu dönem 28 yaşında, alınamaz denilen Ordu Gülyalı Belediyesini parti bayrağımızla dalgalandıran Ulaş Tepe’dir.

Mevcut diktanın baskısına boyun eğmeden korkusuzca direnen, Hayır bloğunun temel taşı olan biz gençler; 100.yıl kongrelerimiz de iktidar yürüyüşümüzdeki mücadelede en ön safta yer almaya devam edeceğiz.

Ve şimdi, Dev Çınar Cumhuriyet Halk Partimizin Altı okunu, desteğinizle daha yükseğe taşımak için: Varız, Adayız.

Bugün aramızda bulunan İzmir Ana Kademe İl Başkan yardımcılarımız, İl Gençlik Kolları Yöneticilerimiz, İl Gençlik Kolları yöneticilerimiz, İlçe Gençlik kolları Başkanlarımız ve genç Meclis üyelerimiz, İzmir İl Kongresinde gençliğin hakkını savunmak için demokrasi ateşini yakan tüm İzmir gençlik kolları örgütlerine selam olsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!