İzmir’de haftanın hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de haftanın hava durumu nasıl olacak?

Bu yıl henüz Mayıs ayında 37-39 derece sıcaklarla karşılaşan İzmir, Haziran özellikle de Temmuz ayını mevsim normallerinde geçiriyor. Peki İzmir'in önümüzdeki bir hafta hava durumu nasıl olacak. Kavurucu sıcaklar ne zaman başlıyor?

15 Temmuz 2020 - 11:07

İzmir, Temmuz ayının 3. haftasını da denizden esen sert rüzgarla serin geçiriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre İzmir bugün en yüksek 31 dereceyi görecek, ancak saatte 25 km/sa hızla esen rüzgar, havanın daha serin hissedilmesini sağlayacak. 
İçinde bulunduğumuz hafta Perşembe günü ise rüzgarın hızı 27 km/sa olarak artacak. Buna bağlı olarak hava sıcaklığı ise 30 dereceye kadar düşecek.


Cuma gününden itibaren de rüzgar hızının kademeli olarak düşmesi ile birlikte hava sıcaklığı da nispeten artacak. Cumu günü İzmir'in gündüz sıcaklığı 31, Cumartesi ve Pazar günleri ise 32 decere olacak. Ancak hafta sonuna doğru rüzgar hızının düşmesi ile nem oranı biraz yükselecek ve hissedilen sıcaklık biraz artacak. Farklı kaynaklardan İzmir'in 15 günlük hava tahmin raporlarına baktığımızda ise Temmuz ayında geçmiş yıllarda alışık olduğumuz kavurucu sıcaklar görünmüyor. 

Özetle Mayıs ayında erken yaz yaşayan İzmir, Temmuz ayını mevsim normallerinde bir hava durumu ile geçirecek.


İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğünün İzmir için yayımladığı 5 günlük hava tahmini:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Haber alınamıyordu! Evinde ölü bulundu
Haber alınamıyordu! Evinde ölü bulundu