İzmir’de peş peşe iki kişiyi öldüren zanlı "ben...

İzmir'de peş peşe iki kişiyi öldüren zanlı "ben yapmadım" demiş

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve bir doktorun eşini silahla öldüren, polisi de yaraladıktan sonra saklandığı evde yaralı olarak yakalanan zanlı, tedavisinin ardından ifade işlemleri için Torbalı'ya götürüldü.

31 Aralık 2019 - 14:39

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park'ı (53) ve aynı hastanede genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal'i öldüren, bir polisi de yaralayan ve düzenlenen operasyon sonucu yaralı olarak yakalanan zanlı Enver Y'nin İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi tamamlandı.

Polis ekiplerince hastaneden alınan zanlı, Torbalı'ya götürüldü.

Bu arada zanlının, ilk yakalandığında polise "ben yapmadım" dediği, otelden kaçarken de bir arkadaşına "Beni almayacak mısın?" şeklinde mesaj attığı öğrenildi.

Enver Y. ile birlikte operasyonda yalanan diğer 4 şüphelinin de emniyetteki işlemleri sürüyor.

Yerini taksiciler tespit etmiş

Peş peşe işlenen cinayetler ve zanlının yakalanması için yapılan operasyona ilişkin de yeni detaylar ortaya çıktı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre cezaevinden yeni çıkan ve Torbalı'ya bir arkadaşını ziyaret için gelen Enver Y'nin, Mehmet Park'ın evini zengin gördüğü için o eve gittiği, diğer konutu ise tesadüfen seçtiği bildirildi.

Olayın gasp ve hırsızlık dışında başka bir bağlantısının henüz tespit edilmediği belirtilirken Enver Y'nin cinayetler sonrası kaçtığı otelin bölgede görev yapan taksicilerin yönlendirmesiyle tespit edildiği belirtildi.

Otele düzenlenen operasyonda bir polisi yaralayan zanlının kaçarak saklandığı evdeki iki arkadaşını da rehin aldığı öğrenildi. Evdeki arkadaşlarına "iki kişiyi öldürdüm, bir de polisi yaraladım" dediği öne sürülen zanlının bu arkadaşlarına silah çekip dışarı çıkmalarını engellediği kaydedildi.

Enver Y, polisin operasyonuyla yaralı olarak ele geçirilirken rehin aldığı iki arkadaşı da gözaltına alınmıştı.

Öte yandan Enver Y'nin kanında uyuşturucu madde olup olmadığıyla ilgili test yapıldığı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İzmir'de taksi ücretlerine zam
İzmir'de taksi ücretlerine zam