İzmir’deki çifte cinayetin sanığı kendini asarak öldürmek...

İzmir'deki çifte cinayetin sanığı kendini asarak öldürmek istedi

Torbalı’da, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park (53) ile Doktor Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal'i tabancayla vurarak öldüren Enver Yıldız’ın mahkemeye çıkarılmadan önce intihara kalkıştığı öğrenildi.

06 Ocak 2020 - 16:01

Torbalı’da, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park (53) ile Doktor Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal'i tabancayla vurarak öldüren Enver Yıldız’ın mahkemeye çıkarılmadan önce nezarette intihara kalkıştığı iddia edildi. Bu durum Avukatı Barış Aksoy tarafından mahkemede de ifade edildi. Mahkemede müvekkilinin olaydan dolayı pişman olduğunu ifade eden Aksoy, “Müvekkilim olay nedeniyle pişman. Ölmeyi bile düşünmüş hatta intihara kalkışmış. Boynundaki izden de bu durum fark ediliyor” ifadelerini kullandı.  Öte yandan Yıldız daha önce sorgusunda, ‘Beni öldürün yoksa ben kendimi öldürürüm’ demişti.

ARAÇ GASP ETMİŞLER

Öte yandan Torbalı’da yaşanan cinayet öncesi Torbalı’ya gelmek için bir kadına silah zoruyla kendilerini bıraktırdıkları tespit edilen Enver Yıldız ve Soner C.’nin mahkemede birbirlerini suçladıkları öğrenildi. Soner C., cinayetlerden habersiz olduğunu ifade ederken Enver Yıldız ise yarım saat bile Soner C, ile ayrılmadıklarını kaydetti. Yıldız ayrıca aracı gasp ederken kullandıkları silahı kendisiyle ile birlikte gözaltına alınan ve tutuklanan Mehmet Selim Ç.’den aldığını ifade etti. Öte yandan Mehmet Selim Ç. İle Soner C.’nin Diyarbakır’da aynı mahallede ikamet ettiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İzmir'de taksi ücretlerine zam
İzmir'de taksi ücretlerine zam