İzmir’deki yangında, 20 yıllık emeğini 20 dakikada kaybetti

İzmir’deki yangında, 20 yıllık emeğini 20 dakikada kaybetti

İzmir’de 3 gün boyunca Karabağlar’dan Seferihisar ile Menderes’e sıçrayan orman yangını, birçok vatandaşın evinin ve bahçelerinin yanmasına sebep oldu.

21 Ağustos 2019 - 12:12

İzmir’de 18 Ağustos Pazar günü başlayan ve yaklaşık 500 hektar ormanlık alana zarar veren yangın bugün ,t,barıyla kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başladı.

Büyük hasarın yol açtığı yangında, evlerini, kümes hayvanlarını ve meyve ağaçlarını kaybeden köylüler, büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Seferihisar’a bağlı kırsal Eski Orhanlı Mahallesi'nde evi, 200’e yakın tavuğu ve meyve ağaçları küle dönen 63 yaşındaki Hasan Poyraz, 20 yıllık emeğinin 20 dakikada küle döndüğünü söyledi.

Yangın, evinin bulunduğu bölgeye ulaştığında hiçbir şey almadan evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Poyraz, “Ceviz, zeytin, üzüm gibi çok sayıda meyve ağacını kendi ellerimle diktim. Jandarma, evleri tahliye etmemiz gerektiğini anons ettikten sonra her şeyi bırakıp çıktık. Yangını ancak karşıdan seyredebildim, hiçbir şey yapamadım. Gözümün önünde her şeyim yandı” dedi.

Destek bekleyen Poyraz, “Mağduruz, umarım yetkililer bize destek olur. Ömür gitti, artık burada bu yeşilliği bir daha göremem. Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. 20 yıllık emeğimiz kül oldu” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak