İzmir Demokrasi Üniversitesi Pazartesi itibarı ile yüzde 100...

İzmir Demokrasi Üniversitesi Pazartesi itibarı ile yüzde 100 canlı eğitime geçiyor...

Tüm dünyada görülen nCovid-19 pandemisine önlem olarak ara verilen eğitimin sürdürebilmesi amacı ile Yüksek Öğretim Kurumunun tavsiyesi üzerine 23 Mart Pazartesi itibari ile üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi planlanmaktadır.

20 Mart 2020 - 18:11

129 devlet üniversitesinin sekiz tanesi %100 canlı, on tanesi canlı olmayan, on sekiz tanesi ise canlı ve canlı olmayan karma şeklinde uzaktan eğitime geçtiklerini ilan etmişlerdir. İzmir Demokrasi Üniversitesi de uzaktan eğitimde %100 canlı eğitime geçen üniversitelerden biri olarak öncülük etmektedir.

Konu ile ilgili olarak, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper yapmış olduğu açıklamada;

"Tüm dünyada yaşanan ve ülkemizin de karşı karşıya olduğu bu olumsuz koşullar karşısında üniversiteler olarak görevlerimizi itinayla sürdürerek öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamasını amaçlamaktayız.


Bu nedenle, İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren etkileşimin en yoğun olduğu ve öğrencilerimizin evde sağlıklı bir şekilde kalmasını teşvik eden %100 canlı uzaktan eğitime başlıyoruz.

İki yıl önce kurmuş olduğumuz uzaktan eğitim alt yapımız ile Yüksek Öğretim Kurumundan gelen uzaktan eğitim sistemine geçilmesi tavsiyesi üzerine derhal faaliyete geçilmiş, öncelikle tüm öğretim üyelerimizin konu ile ilgili eğitimleri tamamlanmıştır.

Üniversitemizde var olan önlisans, lisans ve lisansüstü tüm bölüm ve programlarımızın mevcut dersleri için hafta içinden itibaren sanal sınıflar oluşturularak deneme dersleri gerçekleştirilmiştir.

23 Mart Pazartesi itibari ile tüm öğrencilerimizin evde kalıp %100 canlı yayında derslerimize katılmalarını temenni ederek, eğitime kaldığımız yerden devam etmeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Tüm öğrencilerimizi sağlıkla evlerinde kalıp eğitimimizi takibe davet ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!