İzmir’den Ardahan ve Besni’ye araç desteği

İzmir'den Ardahan ve Besni'ye araç desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ardahan'ın Hanak ile Adıyaman'ın Besni Kesmetepe ve Besni Şambayat Belde Belediyelerine birer araç hibe etti.

17 Temmuz 2020 - 18:19

İzmir Büyükşehir Meclisinin bugün gerçekleşen Temmuz ayı 3. oturumunda üç belde belediyesinin araç destek talepleri değerlendirildi. Başkanlık makamının olumlu yöndeki önergilerini görüşen meclis üyeleri, her iki talebi de oy birliği ile kabul etti. 

Böylece Ardahan/Hanak Belediye Başkanlığının talebi doğrultusunda; İtfaiye Dairesi Başkanlığı demirbaş kayıtlarında bulunan, 35 S 1102 plaka numaralı, FORD marka, 1997 model itfaiye arazözünün, Ardahan/Hanak Belediye Başkanlığına bedelsiz olarak hibe edilmesi önergesi kabul edildi.

İKİ ARAÇ DA BESNİ'YE
Diğer önerge ise Adıyaman/Besni-Şambayat Belediye Başkanlığı ile Adıyaman/Besni-Kesmetepe Belediye Başkanlığının talebini içeriyordu. İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı demirbaş kayıtlarında bulunan 35 RY 603 plaka numaralı BMC marka 2008 model kamyonetin Adıyaman/Besni-Şambayat Belediye Başkanlığına, 35 RY 627 plaka numaralı BMC marka 2008 model kamyonetin de Adıyaman/Besni-Kesmetepe Belediye Başkanlığına bedelsiz olarak hibe edilmesi yönündeki başkanlık genelgesi de yine oybirliği ile kabul gördü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...
Kabine'de revizyon! İki yeni bakanlık kuruldu
Kabine'de revizyon! İki yeni bakanlık kuruldu