İzmir’den bir meclis üyesinde daha coronavirüs pozitif

İzmir’den bir meclis üyesinde daha coronavirüs pozitif

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, İzmir Büyükşehir ve Tire Belediye meclis üyesi Halil Çulhaoğlu ve eşi Ayfer Çulhaoğlu’nun coronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

30 Mart 2020 - 15:40

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği coronavirüs hastalığı 10 Mart itibariyle Türkiye’de de etkisini hissettirdi. Vaka sayısındaki artışlar devam ederken son olarak İzmir Tireli; Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi Meclis Üyesi Halil Çulhaoğlu ile eşi Ayfer Çulhaoğlu’nun coronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Test sonuçları pozitif çıkan Halil Çulhaoğlu ve eşi, tedavi altına alındı.

Coronavirüs hastası birinden bulaştı!

Meclis üyeliği yanı sıra asıl mesleği eczacılık olan Halil Çulhaoğlu, coronavirüse yakalanmasının nedenini şu şekilde açıkladı:

“20 Mart tarihinde eczaneye gelen coronavirüs hastası olduğunu düşündüğüm biriyle temas etmem halinde bulaştığını düşünüyorum. Eşimde de ben de korona testi pozitif çıktı. Şu anda sağlık durumumuz iyi. O kadar dikkat ediyoruz ama çok bulaşıcı bir hastalık. Eczaneye de çok az gitmeme rağmen piyango bize vurdu”

Çulhaoğlu’da evde kalmanın önemine vurgu yaptı

Çulhaoğlu, “Şu anda eşimle birlikte evde tedavi altındayız. Doktorumuz ilgileniyor, ilaçlarımızı içiyoruz ve dua ediyoruz. Herkesin de dualarına ihtiyacımız var. Önlem almak çok önemli. Yetkililerin tüm önerilerini dikkate alın. Ben çok dikkatli davrandığımı düşünüyordum ama bana da bulaştı. Herkese bulaşabilir. Evden kesinlikle çıkmamız gerekiyor. 'Bana bulaşmaz demeyin', evden kesinlikle çıkmayın” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Haber alınamıyordu! Evinde ölü bulundu
Haber alınamıyordu! Evinde ölü bulundu