İzmir Film Festivali’nden muhteşem gala

İzmir Film Festivali'nden muhteşem gala

Türkiye’nin ilk ve tek vizyon filmleri yarışması olan İzmir Film Festivali, Kültürpark Lozan girişinde kurulan alanda muhteşem bir gala ile sinemanın yıldızlarına ödüllerini verdi.

27 Temmuz 2019 - 15:40 - Güncelleme: 27 Temmuz 2019 - 15:43

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından organize edilen İzmir Film Festivalinde Altın Artemis ödülleri sahiplerini buldu.

Halk oylamasıyla en iyilerin belirlendiği İzmir Film Festivali’nin Gala Gecesi tam anlamıyla vizyonun yıldızlarına ev sahipliği yaptı. Kırmızı halıdan geçen beyaz perdenin ünlü yüzleri ise İzmirlilerin heyecanlı karşılamasıyla adeta parladılar.

110 ülkeden 4 milyondan fazla oyun kullanıldığı yarışmada Müslüm En iyi film seçilirken toplam 9 dalda ödül aldı. Deliler; Fatihin Fermanı adlı film ise en iyi oyuncu ödülü dahil 5 dalda ödül kazandı.

İzmir’in kısa zamanda ülke sınırlarını aşan bir film festivaline kavuştuğunu söyleyen Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) Başkanı Muammer Sarıkaya, “ Tarihler boyu ilkleri ortaya koyan İzmir, bu film festivali ile de bir ilke imza atmayı başarmıştır. Halk oylaması ile ödüllerin verildiği bu festival daha ikinci yılında tüm sinemacıların önem verdiği ve takip ettiği, ödül almayı umut ettiği bir yarışmaya dönüşmüştür” dedi.


110 ÜLKEDEN TOPLAM 4 MİLYON 28 BİN OY KULLANILDI

İzmir Film Festivali’nin bu özelliği ile diğer festivallerin önüne geçtiğini belirten ASİTEM Başkanı Muammer Sarıkaya, “110 ülkeden 4 milyon oy kullanıldı. İnanılması zor olan bu başarımızı daha da ileri taşımak, gelecek yıl 5 ile 10 milyon oy kullanılmasını sağlayacağız. İzmir’in ve Türkiye’nin tanıtımı için bunu büyüterek yapacağız” dedi.


KÜLTÜR BAKANLIĞI’NA VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

İzmir Film Festivali için kentten büyük destek gördüklerini belirten Sarıkaya, “Özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bize kucak açması, güvenmesi, destek vermesi bu festivalin kısa zamanda daha büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. Bu festivali gelecek yıl 30 ilçenin tamamına yayacağız” diye konuştu.

KENTİN ÇEKİM ALANLARINI TANITACAĞIZ

Festivali gelecek yıl yine Kültürpark’ta yapmayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Sarıkaya, “Kültürpark’ta her ilçenin tanıtım stantlarını kurarak İstanbul’dan ve yurt dışından gelecek olan yabancı sinemacılara film çekilecek alanların sunumlarını yapacağız. İzmir’in tüm güzelliklerini sinema ile bir kez daha ortaya çıkaracağız” dedi.

İzmir Film Festivali’nde Altın Artemis Ödülünü alanlar ise şöyle:


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doktor ve çalışanlar arasında korona hızla yayılınca... Devlet Hastanesinde hasta kabulü durduruldu
Doktor ve çalışanlar arasında korona hızla yayılınca... Devlet...
Çiğli Belediyesi’nden Çocuklara Online Satranç Kursu
Çiğli Belediyesi’nden Çocuklara Online Satranç Kursu