İzmir İl Başkanlığına kadın aday

İzmir İl Başkanlığına kadın aday

CHP İzmir İl kongresine günler kala sürpriz bir şekilde üçüncü bir aday çıktı. Genel seçimde CHP İzmir Milletvekili adayı olan Ezgi Deniz Urunga, İzmir’e kadın aday yakışır diyerek İl Başkanlığına aday olduğunu oncusehir.com’a açıkladı.

05 Şubat 2020 - 19:40
Reklam

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir İl Kongresine tek adayla gidileceği düşünülürken bir değil iki aday daha çıkış yaptı. Böylece Cüneyt Oğuz’un ardından Ezgi Deniz Urunga’da aday olacağını açıkladı. Henüz resmi bir açıklama yapmadığını fakat bunun için çalışmalar yaptığını dile getiren Urunga, “Arkadaşlarımızdan böyle bir talep geldi. Ben tek adaylı bir seçimin ve böyle bir diktenin partimize yakışmadığını düşünüyorum” dedi.

KADINLARA CESARET OLSUN

Resmi adaylık açıklamasını henüz yapmayan Urunga, oncusehir.com muhabirine telefonla yaptığı açıklamada “Hem kadınlarımızı cesaretlendirmek hem de diğer delegelerin gözünü açmak için bu şekilde bir çalışma başlattım” dedi.

“CHP’YE TEK ADAYLI KONGRE YAKIŞMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da tek adaylı bir kongreden yana olmadığını düşündüğünü söyleyen Urunga, “Biz parti olarak ülkemizde demokrasiyi savunurken, parti içinde demokrasiyi hayata geçirmezsek bir anlamı kalmaz. Benim bu hareketim bir karşı duruş değildir. Bizim mücadele ettiğimiz güruh gibi tek adam sistemi üzerinden gidemeyiz. Biz demokratik bir yarışa giriyoruz. Herkes iddialı olabilir. İktidara koşmaksa eğer önemli olan, delegelerin özgür iradesini ortaya koymasıdır. Biz artık bir muhalefet partisi değiliz. İlk seçimde iktidar olacak bir partiyiz. Liyakata önem verdiğimizi söylüyorsak bunun da önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevil Dokuzer
    1 yıl önce
    Çok iyi olur destekliyorum hatta uzun yıllar CHP de çalışan biri olarak sizinle çalışmak isterim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı