İzmir’in esnafı başkanlarını seçiyor! Başkan Mutlu’dan...

İzmir’in esnafı başkanlarını seçiyor! Başkan Mutlu’dan seçim mesajı!

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 129 oda, yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. 1 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan seçimler hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, “İzmir’de seçimler gayet demokratik bir ortamda ve İzmir’e yakışır bir şekilde geçer. Bu bir hizmet yarışıdır. Odalara üye olan herkes aday olabilir” ifadelerini kullandı.

15 Ekim 2021 - 16:48

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 129 oda olağan genel kurula giderek yeni dönem için başkanlarını seçecek. 4 yılda bir yapılan olağan genel kurullar için 1 Ocak 2022 Cumartesi günü seçim startı almış olacak.

Seçimler mart ayının sonuna kadar devam edecek.

“İZMİR’DE SEÇİMLER GAYET DEMOKRATİK BİR ORTAMDA GEÇER”

Seçim sürecinin Ocak ayında başlayıp Mart ayının sonuna kadar süreceğini söyleyen Zekeriya Mutlu, “Kanunen İzmir birliğine bağlı 128 odada, Ocak’ın birinden başlamak üzere bütün odalar seçimlerini tamamlayacaklar. İzmir’de seçimler gayet demokratik bir ortamda ve İzmir’e yakışır bir şekilde geçer. Bu bir hizmet yarışıdır. Odalara üye olan herkes aday olabilir. İzmir Esnaf Odaları Birliği olarak bu genel kurulları bir hizmet yarışı şeklinde, demokratik bir ortamda İzmir’e ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne yakışır bir şekilde tamamlayacağımızdan hiç endişem yok” şeklinde konuştu.

“SÜRECİ HİÇ KİMSEYİ İNCİTMEDEN TAMAMLAYACAĞIMIZDAN HİÇ KUŞKUM YOK”

Başkanlara ve başkalığa aday olanlara başarı dileklerini ileten Mutlu, “Bizim de İzmir’de bu süreci hiç kimseyi incitmeden, hiç kimseyi üzmeden tamamlayacağımızdan hiç kuşkum yok” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi