İzmir siyaseti o ses kaydını konuşuyor

İzmir siyaseti o ses kaydını konuşuyor

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’ya ait olduğu ileri sürülen ses kaydı, İzmir siyasetinde şok etkisi yarattı. Ses kaydında Gruşçu, Konak ve Büyükşehir Belediye Başkanları için küfürlü cümleler kullanıyor. Gruşçu'nun istifa edeceği belirtiliyor... Detaylar gelecek.

16 Kasım 2021 - 15:46 - Güncelleme: 16 Kasım 2021 - 20:13

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun partili gençlerden biriyle yaptığı 45 dakikalık görüşmeye ait olduğu ileri sürülen ses kaydı, siyasi kulislerde şok etkisi yarattı.

Ses kayda belediyelerde işe alınmayan partili gençlerin isyanına karşı Başkan Çağru Gruşçu’un konuşmaları yer alıyor. CHP’li gençlerin İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’yu kendi eşini ve Eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın kızını Buca Belediyesi’nde işe soktukları halde kendileriyle ilgilenmemekle suçladığı anlaşılıyor. İsyankâr gençleri temsilen Deniz Gökdoğan ile bir araç içinde seyahat halindeyken görüşen Gruşçu’nun hem Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a hem de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e galiz küfürler savurması ise gündeme bomba gibi düştü.

BATUR BENİ RAKİP GÖRÜYOR!
Gruşçu’nun gençleri yatıştırmak için yaptığı konuşmada ilginç ifadeler kullandığı görülüyor. Konak Belediye Başkanı Batur’un kendisini rakip gördüğü için güç vermek istemediğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in de Batur’a yakın siyaset yaptıkları için gençleri işe almaya sıcak bakmadığını savunuyor. Konuyu İzmir Milletvekili Tuncay Özkan üzerinden Kılıçdaroğlu’na kadar taşıdığını anlatan Gruşçu, Kılıçdaroğlu’nun referans olmasına rağmen Soyer’in 15 kişilik listeyi hala işe almadığını belirtiyor.
Gençlerin ısrar etmesi üzerine ise Başkan Gruşçu’nun kendisini oyaladığını düşündüğü Konak Belediye Başkanı Batur ve Kılıçdaroğlu’nun referansına rağmen gençleri işe almadığını öne sürdüğünü Soyer’e galiz küfürler savuruyor.

İSTİFA EDECEĞİ İDDİA EDİLDİ

Öte yandan ses kayıtlarının ortaya çıkması ile büyük tepki alan Gruşçu'nun bugün akşam üzeri ya da yarın istifasını açıklayacağı iddia edildi.

Gelişmeler bekleniyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!