İzmir Tabip Odası, Müge Anlı’yı RTÜK’e şikayet etti

İzmir Tabip Odası, Müge Anlı'yı RTÜK'e şikayet etti

İzmir Tabip Odası, ATV'de Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda, "yayıncılık ilkelerine aykırı, sorumluluk duygusundan ve bilimsel bilgiden uzak, kişisel ihtiraslar içeren, sağlık çalışanlarını kötüleyen ve küçük düşürücü ifadelere yer verilmiştir" iddiası ile RTÜK'e başvurdu.  

31 Mart 2020 - 15:23

İşte İzmir Tabip Odası'nın konuya ilişkin o açıklaması: Sağlık çalışanları Covid-19 hastalığına karşı, acil servislerden yoğun bakımlara kadar her birimde olağanüstü bir çaba ve özveri ile gece gündüz demeden çalışmaktadır. Covid -19 pandemisi ile  mücadelede  en önde yer alan sağlık çalışanlarının sağlığı büyük risk altındadır. 

30.03.2020 tarihinde, 10.00-12.00 saatleri arasında ATV isimli kanalda yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda, yayıncılık ilkelerine aykırı, sorumluluk duygusundan ve bilimsel bilgiden uzak, kişisel ihtiraslar içeren, sağlık çalışanlarını kötüleyen ve küçük düşürücü ifadelere yer verilmiştir. 

Söz konusu programda, Müge Anlı adlı program sunucusu, enjeksiyon yaptırmak için başvurduğu sağlık kuruluşundan hizmet alamadığını iddia ederek, “ iğne yapmayı kabul etmiyorlar, ölsek kalsak hastaneye kabul etmiyorlar, beni korumak gibi bir düşünceleri yok, beni istemiyorlar hastanede, ben de sizi istemiyorum, tavırları yanlış, inşallah sen de migren ağrısı çekersin, çeken bilir, ben bunları yaşıyorum, halk bilmem neler yaşıyor, yumuşatacak birşey yok, kapatsınlar o zaman hastaneyi” gibi ifadelere yer vermiştir.  

Konuyla ilgili olarak İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Müge Anlı adlı program sunucusunu RTÜK'e şikayet etmiştir.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Fuat özeren
  9 ay önce
  Ne kolay yahu bu kadar yardım kampanyaları yapan her dert e koşan tüm ülkede okuma yazma seferberliği başlatan binlerce tekerlekli sandalye onbinlerce kırtasiye giyecek dağıtan veya vesile o*** bir MÜGE ANLI yı yemek boğazınıza oturur dikkat edin
 • Derya yaşar
  9 ay önce
  Bence de hak etmiş konuşmaları zaten sert insanları bozan bir bayan herşeyi ben bilirim havasında biraz konuşmalarına ve iletişimine dikkat etsin
 • Özlem özsezet
  9 ay önce
  İyi yapmışlar. Kendini iyice bir halt sanıyordu
 • halis gunay
  9 ay önce
  müge anlı candır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! 1'i bebek 4 kişi etkilendi
İzmir'de korkutan yangın! 1'i bebek 4 kişi etkilendi
İzmir merkezli 60 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon
İzmir merkezli 60 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon