İzmir Tiyatroları Derneği seçimini yaptı

İzmir Tiyatroları Derneği seçimini yaptı

2017 yılında etkinliklerine başlayan İzmir Tiyatroları Derneği 2. Olağan Genel Kurulu 31 Nisan’da Academy İzmir-Özgür Tiyatro salonunda yapıldı. Yönetim Kurul Başkanı Bilgehan Oğuz’un okuduğu geçmiş dönem Çalışma Raporu oybirliğiyle onaylandıktan sonra Mali Rapor ve Denetim Kurulu raporları da ayrı ayrı okundu ve oybirliğiyle onaylandı.

01 Nisan 2021 - 12:38 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 13:18

Yapılan seçimler sonucunda Başkanlığa gazetemiz yazarlarından Özgür Başkaya seçildi. Diğer yönetim kurulu üyeleri 2. Başkan Harun Cici, Genel Sekreter Necdet Erdeniz, Sayman Üye Gamze Vardar ve üye Bilgehan Oğuz oldu.

HARUN CİCİ: ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Konu hakkında gazetemizde açıklamalarda bulunan Harun Cici, “İzmir’deki özel tiyatroların ve tiyatrocuların dertlerine çözüm bulmak amaçlarımızdan bir tanesi. Hem ekonomik problemleri çözmek, hem de danışmayı geliştirmek amacıyla yola çıkıldı. Mesela dün; İstanbul’dan yönetmen bir arkadaşımız geldi. Bizim derneğimize katılım gösterdi. İzmir’de çekilecek filmlere oyuncu verip hem ekonomik anlamında güçlendirmek hem de pandemi döneminde destek verecek. Aynı zamanda sektörlerle iş birliği içerisinde yer almak isteyen, belediyelerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almak isteyen bir grup. Dernek olarak toplantılar yapıp çözüm üretmeye çalışıyoruz. Mesela “internet üzerinden tiyatro yapılır mı yapılmaz mı?” bunu tartışıyoruz. Sonra, belediyeler ile anlaşılıp “Zoom gibi platformlarda tiyatro yapılır mı yapılmaz mı?” bunları görüşüyoruz. Ciddi anlamda ne yapılır, ne yapabiliriz bunları tartışıyoruz” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Üçüncü ittifak mı geliyor?
Üçüncü ittifak mı geliyor?