İzmirim Kart’ta o işlem geçici olarak durdu

İzmirim Kart’ta o işlem geçici olarak durdu

İzmir toplu ulaşımında vatandaşın ödeme yapmasına imkan sağlayan İzmirim Kart’larda geçici bir süreliğine o işlemi gerçekleştirilemeyecek.

01 Şubat 2020 - 13:22

Didar DEMİRCİ - ESHOT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre İzmirim Kartlara internetten dolum veya talimatlı dolum servisleri 1 Şubat tarihinden 8 Şubat tarihine kadar hizmet verilemeyecek denildi.

Bir haftalık sürede ESHOT Akıllı Ücret Toplama Sistemine geçiş yapılacağını belirten açıklamada, bunun temel nedeninin vatandaştan gelen şikayetler olduğunu açıklandı. ESHOT, “Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile İzmirim Kart’lara internetten tek seferlik dolum veya kredi kartı ile otomatik yükleme talimatı verilerek dolum yapılabilmektedir. Söz konusu sistem kapsamında zaman zaman dolum işlemlerinin kartlara yansıtılamadığı veya geç yansıtıldığı yönünde şikayetler alınmaktadır” denildi.

Akıllı ücret toplama sistemi validatörlerine geçişin tamamen sağlanmasının ardından, 09.02.2020 tarihinden itibaren internetten dolum ve talimatlı dolum servisleri, daha hızlı ve sorunsuz olarak hizmete alınacağının duyurulduğu açıklamada, “Söz konusu geçiş sonrasında mevcut İzmirim Kart’lar kullanılmaya devam edecektir. Bu süreçte internetten dolum hizmetini kullanan vatandaşlarımızın kartlarında yeterli bakiye bulundurması toplu ulaşım hizmeti alınmasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına önemle rica olunur. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz adına yapılan geçiş çalışmaları süresi boyunca göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı olan 10 'ağır hasta' yaşamını yitirdi
Aşı olan 10 'ağır hasta' yaşamını yitirdi
İzmir Ticaret Odası önceki dönem Başkanı Ekrem Demirtaş' 390 yıl hapis istendi
İzmir Ticaret Odası önceki dönem Başkanı Ekrem Demirtaş' 390...