Kalfaoğlu: O heykeli buraya koydurmayacağız!

Kalfaoğlu: O heykeli buraya koydurmayacağız!

Ak Parti Buca İlçe Teşkilatı, Bekir Coşkun ismi verilen parkın önünde basın açıklaması yaparak, parka gazeteci Bekir Coşkun isminin verilmesine karşı çıktı. Çoşkun'un Ak Parti ve seçmenlerine yönelik hakaretlerde bulunduğunu söyleyen Başkan Hakan Kalfaoğlu, "Bu kişinin heykeli buraya konulamaz" dedi. Kalfaoğlu, kesilen zeytinağaçları için de savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

22 Ocak 2021 - 12:54

Buca'da heykel krizi yaşanıyor. Buca Belediyesi tarafından yapılan ve Bekir Coşkun ismi verilen parka gazeteci yazar Bekir Coşkun'un bir de heykelinin konulacağının açıklanmasına Ak Parti İlçe Teşkilatı sert tepki gösterdi. 
Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Ak Parti Buca Meclis Üyeleri, il ana kademe, kadın ve gençlik kollarının katılımı ile parkın önünde basın açıklaması yaptı. Gazeteci Bekir Coşkun'un Ak Parti ve seçmenlerine yönelik hakaretlerini hatırlatan Başkan Hakan Kalfaoğlu, parka Bekir Coşkun heykeli koydurmamak için çok çetin bir mücadele ortaya koyacaklarını ve ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. 
Kalfaoğlu, açılan pankartlar eşliğinde yaptığı açıklamada: "Biz demokrasi düşmanlarının heykelini Buca'da istemiyoruz. Onun yanısıra burada çok büyük bir ağaç katliamı da yapıldı. Zeytin ağacı kesmek suçtur, bunu avukat ve meslektaşım Buca Belediye Başkanına hatırlatmak istiyorum. 'Erhan Başkan zeytinağacı kesmek suçtur'. Burada ağaç katliamı yapıldı, zeytin ağacı kesildi. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" diye konuştu. 

"BİZE HAKARET ETTİ"
"Bu kişi bize, demokrasiye, Ak Partiye, iktidara, hükümete hakaret etmiş bir insandır. Bu kişinin heykeli buraya konulamaz, eğer konuluyorsa bu kişinin yapmış olduğu hakaretleri Erhan Başkan da sahipleniyor ve bizlere söylüyor demektir. Eğer buraya o heykel konulursa, onun Cumhurbaşkanımıza, partimize, halka yaptığı tüm hakaretleri ben de CHP'ye iade ediyorum" diyen Kalfaoğlu, "Biz bu heykeli buraya koydurmayacağız. En çetin şekilde mücadele edeceğiz. Elimizden gelen herşeyi yapacağız. Heykeli burada istemiyoruz, halk da istemiyor. Burada zeytin ağacı kestiniz. Bu suçtur" diyerek sözlerini sürdürdü. 

ALT YAPI ELEŞTİRİSİ
Son yağmurlarda Buca'da yaşanan elim ölüm olayına da dikkat çeken İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, "Geçen gün yaşanan su baskınlarında bir vatandaşımız vefat etti. Ki, sel bile değil, sel olacak bir miktarın üçte biri kadar yağmur yağdı. İZBAN'da alt geçidi su bastığı için vatandaşımız alt geçidi kullanamadı, üstten de geçmeye çalışırken, trenin altında kaldı. 

"VAHİP BİR OLAY YAŞANDI"
Bakın işyerini su basıyor, oraya gitmeye çalışan bir baba-oğuldan söz ediyorum. Çocuk orada vefat etti. Neden? Burada bir katil var, onu isimlendirmek istemiyorum. Çok vahim bir olay yaşandı burada... Sel felaketinde bir sürü araba su altında kaldı. Bunlarla ilgilenecek halimiz yok boyuna heykel yapıyoruz. CHP siyasetinin Türkiye'de zaten heykel siyasetinden başka bir şey yaptığı yok. Bunu Buca'da da bariz şekilde örneğini görüyoruz. Oraya heykel, buraya heykel, biz heykel siyaseti yapmayın diyoruz ama bu son nokta oldu" diye konuştu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı