Kanal İstanbul için CHP İzmir’den itiraz

Kanal İstanbul için CHP İzmir'den itiraz

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir İl Başkanlığı öncülüğünde milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İlçe Örgüt Başkanları ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla, İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Kanal İstanbul Projesi ÇED raporuyla ilgili itiraz dilekçeleri verildi.

30 Aralık 2019 - 11:47 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 11:48

Çiğdem CANPOLAT - CHP İzmir İl Başkanlığı, İstanbul İl Başkanlığının başlatmış olduğu “Ya Kanal Ya İstanbul” kampanyası kapsamında İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Kanal İstanbul projesi için verilen ÇED raporuna itiraz dilekçeleri verdi.


Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Kanal İstanbul projesine karşı itirazlarımızı sunmak üzere CHP örgütleriyle, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeyiz. Bu proje bir rant projesidir. Bu proje İstanbul’u satma projesidir. Sayın Cumhurbaşkanı yerli ve milli olmasından bahsediyor. Şeker Fabrikalarını sattılar, tank palet fabrikalarını sattılar. Şimdi de İstanbul’u satma ve İstanbul’u doğasını, yaşam alanlarını ranta çevirme projesini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bu İstanbul’un meselesi olmaktan çıktı, bu artık Türkiye’nin meselesi. Bu projeye karşı hukuk ve demokrasi çerçevesinde örgütlü olarak sonuna kadar mücadele vereceğiz. İtirazlardan sonuç alamazsak idari yargı süreci var. İdari yargıdan sonuç alamazsak Danıştay süreci var. Danıştay sürecinden sonuç alamazsak Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkeme süreci var. Bu rant projesinin, İstanbul’u satma projesinin sonuna kadar karşısında olacağız. Arkadaşlarımız, vekillerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız itiraz dilekçelerini verdiler” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı