Karabağlar’da toplu açılış töreni… Kılıçdaroğlu:...

Karabağlar'da toplu açılış töreni… Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımız engelleniyor

Karabağlar'da yapımına başlanan Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin temel atma töreni ve toplu açılışlar bugün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nunn katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımız sizlere hizmet etmek için elinden gelen tüm çabayı gösteriyorlar. Engelleniyorlar biliyorum. Ama onlara ‘Şikayet etmeyeceksiniz, bütün engelleri aşıp İzmirlilere hizmet edeceksiniz’ dedim. Belediye başkanlarımız ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar” dedi.

24 Ekim 2021 - 13:33 - Güncelleme: 24 Ekim 2021 - 13:42

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Karabağlar Belediyesi'nin, ilçenin daha modern hale gelmesi ve yurttaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla farklı yerlerde yaptığı ve tamamlanan tesislerin toplu açılış törenini ve temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Uzundere Rekreasyon Alanı’ndaki 32 dönüm üzerinde yapımına başlanan Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin temel atma töreni, Tahsin Yazıcı Mahallesi’nde bulunan Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi, Karabağlar Belediyesi’nin, çocukları bilim, kültür ve sanatla çok özel bir ortamda buluşturmak amacıyla projelendirdiği Uzundere'deki Nasreddin Hoca Çocuk Bilim ve Kültür Merkezi, Karabağlar Belediyesi'nin kente kazandırdığı Kibar Hizmet Kompleksi'nin üst giriş katı modern pazaryeri, Mobilya Akademi, Limontepe Mahallesi Masal Evi Çocuk ve Gençlik Merkezi ve Özdemir Sabancı Parkı projelerinin toplu açılış törenleri gerçekleştirildi.

Törene ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, İl Yöneticileri ve parti ilçe başkanları katıldı.

KILIÇDAROĞLU: AZ KALDI, TÜRKİYE'NİN TÜM SORUNUN ÇÖZECEĞİZ

Uzundere Rekreasyon Alanı’ndaki 32 dönüm üzerinde yapımına başlanan Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin temel atma ve toplu açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının halkın hizmetin olduğunu belirtirken, "Belediye başkanlarımız sizlere hizmet etmek için elinden gelen tüm çabayı gösteriyorlar. Engelleniyorlar biliyorum. Ama onlara ‘Şikayet etmeyeceksiniz, bütün engelleri aşıp İzmirlilere hizmet edeceksiniz’ dedim. Belediye başkanlarımız ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Başkanlarımız İzmir’in ve İzmirlinin hizmetindeler.  Her bir yapının altında kaça mal olduğu yazıyor. Harcanan her kuruşun milletin hesabını veriyorlar. Sizin paranızı kamu harcar, ancak aynı paranın hesabını kamu size vermeli. Az kaldı, Türkiye'nin tüm sorunun çözeceğiz. Her sorunu inanç ve kararlılıkla çözeceğiz" diye konuştu.

SOYER: BİRİLERİNİN HARAMİLİK YAPMASI

Gençliğin kalbi olacağını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün temelini attığımız Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’miz, Karabağlar ilçemizde sporun ve gençliğin kalbi olacak bu güzel açılışa şeref verdiniz. Karabağlar Belediyesi ile birlikte yaptığımız bu projemiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karabağlar Belediyesi’nin birlikte yaptığı ne ilk ne de son proje olacak. Karabağlar Atatürk Spor ve Gençlik Merkezi’nde 3 bin seyirci kapasiteli stat, yarı olimpik havuz, açık spor alanları, kapalı spor alanları, 9 bin metrekarelik yeşil alan tüm bunlar tesisin içinde yer alacak. Tesisimiz futbol, basketbol, voleybol, güreş, judo gibi daha birçok şeyde hizmet verecek. Engelli vatandaşlarımızın erişimini en uygun şekilde tasarlanan tesisin yapımını en geç iki yıl içinde tamamlamış olacağız. Sevgili gençler gelecek sizin İzmir sizin şehriniz. Bu ülke sizin yurdunuz. Şehrimizi de ülkemizin de dünyamızın da sizlerin bize emaneti olduğunu bilincindeyiz. Bizim bugün aldığımız kararların sizin yarınınızı olduğu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle her adımımızda can kulağı ile sizi dinliyoruz. Fikir ve beklentilerinizden ilham alıyoruz. Temelini attığımız bu merkezde çok kısa sürede binlerce gencin yurt ihtiyacını karşılamış olmamızda bu iradenin bir sonucu. Türkiye ve dünya zor günlerden geçiyor. Bir taraftan küresel iklim krizi, diğer taraftan ülkemizi kasıp kavuran ekonomik kriz. Tüm bunların nedeni bu toprakların bizi taşımıyor olması değil, birilerinin haramilik yapması. Hak ettiğinden çok daha fazlasını başkasının hakkından alması, çalması. Görünüyor ki bu kaskatı adaletsizliğin karşısında yan yana durmak artık yeterli değil. Ülkemizin bu zor günlerinde bir horon gibi omuz omuza geleceğiz. Halay gibi birbirimize kenetleneceğiz ve zeybekler gibi direneceğiz. Sonuna başaracağız. Hep birlikte başaracağız. Başka bir dünyayı birlikte kuracağız. Ben İzmirli gençlerin gözlerinde bunu görüyorum. Bu önemli projesi birlikte yönetmekten gurur duyuyorum. Bu anlamlı günümüzde bizleri her zaman olduğu gibi yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

SELVİTOPU: BİRÇOK PROJEYİ TEK TEK HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Karabağlar Belediyesi'nin bütçesine göre kuruş kuruş hesaplayarak çalışma yürüttüklerini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, "Daha birçok projeyi tek tek hayata geçireceğiz. Bunun için mütevazi bütçemizi en iyi şekilde değerlendirerek, kuruşu hesaplayarak yol almaya çalışıyoruz. Karabağların mütevazi bütçesi ile herkese eşit mesafede aynı hizmet boynumuzun borcu. Bu borcumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...