Karşıyaka Belediyesi’ne yeni müdürlük! "Çok önemli bir...

Karşıyaka Belediyesi'ne yeni müdürlük! "Çok önemli bir karar verdik"

Karşıyaka Belediyesi’nin gerçekleşen Ekim Ayı ikinci birleşiminde, kadın-erkek eşitliği lehine somut eylemler gerçekleştirilebilir düşüncesiyle, Karşıyaka Belediyesi bünyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kurulması kararı alındı.

10 Ekim 2019 - 19:24 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 19:46

Çiğdem CANPOLAT - Karşıyaka Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Belediye Başkanı Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesiyle başlayan toplantıda, Karşıyaka Belediyesi’nin AB ile yaptığı protokollerden hibe almak ve proje üretiminde destek görmek amacıyla Toplumsal Eşitlik Birimi kurulması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

Vatandaşın en yakın yönetim yapısı olan yerel yönetimlerin eşitsizlikle mücadelede eşitlikçi bir toplum geliştirilmesine sahip oldukları yetkileri ve kurulacak işbirliği çalışmalarıyla kadın-erkek eşitliği lehine somut eylemler gerçekleştirilebilir düşüncesiyle, Karşıyaka Belediyesi bünyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kurulacak. Başkan Tugay, önergenin oy birliğiyle geçmesi hakkında, “Çok önemli bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.


BAŞKAN TUGAY’A TEMLİK YETKİSİ

İZSU’dan gelen katı atık bertaraf bedeli alacağıyla HalkBank’a olan kredi borcunu ödeyen Karşıyaka Belediyesi, bir önceki başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’da kalan temlik yetkisini oy birliğiyle Başkan Cemil Tugay’a verdi. Bu karara gerekçe olan noterin ercüman değil, meclis kararı istemesi gösterildi.

EBEVEYNİ RAHATLATACAK PROJE: ÖDEV EVİ

Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünce yürütülecek olan 7-14 yaş öğrencilere okul sonrası etüt hizmeti verecek olan ‘Ödev Evi’ projesine ait Gönüllü Yönergesi Meclis’te oylanarak ilgili komisyonlara gönderildi. Başkan Tugay projenin iyi bir sosyal proje olduğunu belirterek, “Çocuklara eve gittiğinde ödev konusunda sıkıntı çekerler. Çocuklar ebeveyn yanında dursun beraber yapsın isterler. Özellikle çalışan anne ve babalarda enerji sıkıntısı olduğundan bu durum evde sıkıntı yaratabiliyor.” Ödevini yap” diyen bir anne baba doğuyor. Akşam yedide evine giden çocuk ödevini yaparak gidecek. Çocukların ödevine üniversiteli öğrenciler yardım edecek. Projenin başarılı olmasını temenni ediyorum. Bu iyi bir sosyal proje. Gördüğümüz karşılık oldukça yoğun. 6 yerde açılacak ama sanıyorum ki daha da artacak” dedi.


TAY PARK 10 YILLIĞINA KORDELION’UN

Karşıyaka-Mavişehir Aziz Nesin Bulvarı Numara 114 adresinde bulunan Tay Park’ın 10 yıllık intifa hakkının %100 hissesi Kordelion İşletmeleri Anonim Şirketi’ne verilmesi maddesi Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarından gelen raporla oy birliğiyle Meclis’ten geçti.

“ÜLKEMİZE BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay Barış Pınarı Harekatı hakkında, “Hiçbir Türk askerinin incinmemesini ve yaralanmamasını diliyorum. Bu harekatın ülkemiz adına barış getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır
Maskematik ağı büyüyor... Çiğli ve Gaziemir’e de seyyar maskematik
Maskematik ağı büyüyor... Çiğli ve Gaziemir’e de seyyar...