Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi

Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi

Karşıyaka Belediyesi'nin Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı için içki ruhsatı istemesi şaşkınlık yarattı. Komisyonlardan gelen Başkanlık önergesi salı günü gerçekleşecek Karşıyaka Belediye Meclisinde oylanacak. Çevre halkından ise büyük tepki var.

30 Kasım 2020 - 18:50
Reklam

Önceki Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar tarafından seçimden hemen önce temeli atılan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı, önce tek çivi çakılmadan unutulmaya bırakıldı. Ardından da Karşıyaka Belediyesi, sosyal tesis yapacağını belirterek burası için içki ruhsatı istedi. 

Parka ilişkin ilginç gelişmeler işte bu görkemli tabellanın Belediye tarafından sökülmesi ile başladı.  

Oysa o parkın;12 Mart'ta CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, eski başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, Semra Aksu ve birçok davetlinin katılımıyla görkemli bir törenle temeli atılmıştı. Hatta açılış sırasında Yıldırım Kaya '19 Mayıs'ta birlikte koşacağız' diyerek açılış için tarih dahi vermişti. Çevre halkının büyük heyecanla beklediği spor parkı önce bakımsızlığa terk edildi, ardından da o görkemli tabelası söküldü. 

NELER OLUYOR?
Parkın çevresinde ikamet eden vatandaşlar büyük bir heyecanla parkın yapılacağı günü beklerken Karşıyaka Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü üzerinden meclise gelen başkanlık önergesinde; 2040 Sokak No:35/5 numaratajlı Belediyemize ait Sosyal Tesisin içkili yer bölgesine dahil edilmesi" talebi vardı. İşte o önerge meclis tarafından görüşülmek üzere ilgili komisyonlara gönderildi. Bu ilginç önerge komisyonlardan oyçokluğu ile onay çıktı. Nihayi kararı ise 1 Aralık günü toplanacak olan Karşıyaka Belediye Meclisi verecek. 

Parkın şimdiki terk edilmiş hali...

OYSA NELER NELER YAPILACAKTI!

15 dönüm arizi üzerinde yapılması planlanan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı'nın 7 bin 400 metrekaresinin atletizm alanına ayrılacağı ve 480 metre uzunluğunda beşli atletizm parkuru, uzun atlama, sırıkla atlama alanı, yetişkin ile çocuk fitness alanları oluşturulacağı açıklanmıştı. Ayrıca Spor Parkı'nda 'Eski çocuk oyunları' alanı da inşa edilecekti. Bu alanda seksek, dama, satranç, dokuz kiremit ve dokuz taş gibi eski oyunlar için ayrı bölümler olacak, ağaç evli ip ve macera parkuru da yer alacaktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı