Karşıyaka Stadı’nda tarihi adım: Hamza Dağ, Başkanları...

Karşıyaka Stadı’nda tarihi adım: Hamza Dağ, Başkanları Ankara’da buluşturdu

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın koordinasyonunda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir araya geldiler. 

14 Ekim 2020 - 15:04

Öncelikle Karşıyaka stadı olmak üzere Karşıyaka Spor Kulübüyle ilgili de konuların görüşüldüğü toplantı sonrası açıklama yapan Dağ “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi’nin müşterek çalışmasıyla, Karşıyaka stadıyla ilgili sorunu çözüme kavuşturacağız.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Karşıyaka stadının ana başlık olarak masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay da katılım gösterdi. Toplantıda Karşıyaka stadının yapımıyla ilgili süreçler değerlendirildi. Bakanlık koordinasyonunda bir çalışma heyetinin kurulmasına karar verilen toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ “ Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımız ve başkanlarımızla çeşitli çözüm yolları üzerinde konuşarak Karşıyaka stadıyla ilgili problemin ortadan kaldırılması noktasında mutabık olduk. Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü ve bakanlık tarafından oluşturulacak bir çalışma heyeti, sürecin en sağlıklı şekilde işletilmesini sağlayacaktır. Biz de bu noktada hem İzmir’in bir milletvekili olarak her zaman olduğu gibi üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Karşıyaka stadının yapımı konusunu çok uzun süredir takip ediyoruz ve nihayete ermesi noktasında mücadelemizi veriyoruz. İzmir’de gerçekleştirilecek ve hemşerilerimize fayda sağlayacak her meselede elimizi taşın altına koymak bizim sorumluluğumuzdur.” dedi.

Başkanlar toplantıdan memnun

Toplantıda olumlu ve somut adımların atıldığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, yaptığı değerlendirmede “Ortak yolla, işbirliği yapılarak stadın inşaa edilmesi iradesi ortaya çıktı. Olayı hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız. Bizi bir araya getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hamza Dağ'a, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum. İnşallah sonuç alırız." İfadelerine yer verdi.

Uzun zamandır ilk kez böylesine güzel bir gelişmenin yaşandığının altını çizen Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ise yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi ile birlikte hareket ederek stadın yol haritasını düzenleyeceğiz. Şu anda bulunduğumuz aşama Karşıyaka Spor Kulübü için çok önemli bir kilometre taşıdır. Bu meselede bizden desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız’a ve AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Hamza Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca telefonla görüştüğümüz ve katkı vereceğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Karşıyaka Spor Kulübü olarak teşekkür ediyoruz. Bu adımın kulübümüzle ilgili tarihi bir adım olduğu kanaatindeyim. İnşallah bu yolu sağlıklı bir şekilde yürüyüp bu işi hayırlısıyla sonlandırmak istiyoruz.” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama:
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama: "Çoğu ilde...
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!