Karşıyakalı Muhtar CHP Kürsüsünde!

Karşıyakalı Muhtar CHP Kürsüsünde!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan’ı kürsüye davet etti. Dağhan, Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti.

06 Nisan 2021 - 14:25 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 17:18

ÖNCÜŞEHİR – Karşıyaka ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan ve bazı mahalle sakinleri, Ankara’ya giderek CHP Grup toplantısına katıldı. Muhtar Dağhan, CHP Grup toplantısında, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle kürsüye çıktı. Kürsüde Kılıçdaroğlu’na çiçek takdim eden Dağhan, şu konuşmayı yaptı:

“Buraya gelirken bir pankartım vardı ama yasakmış içeri almadılar. Ben izninizle o yazıyı okumak istiyorum. Başın düştü mü dara, düşünme kara kara. Halktan yana, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ara.”


NE OLMUŞTU?

Karşıyaka Belediyesi, Cumhuriyet ve İnönü Mahallelerinin tamamını Örnekköy’ün ise bir bölümünü kapsayan imar planlarının en çok tartışılan konuların başında; arsa sahiplerinden İmar Uygulama Kanunu’na göre yüzde 45’lere varan oranlarda sosyal donatı payı istenmesi geliyordu. Bir diğer konu ise, tapusu olmayanlardan, tapularını alabilmeleri için daha önce başvuru yapmış olma şartının ve ödemenin peşin yapılmasının istenmesiydi. Mahalleliyi endişelendiren diğer bir konu da Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi’nin bölgede kendilerine ait yeterli alan olmasına rağmen tapulu bölgelerin planda yeşil alan olarak ayrılmış olması geliyordu. Bu planlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla geri çekilmişti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Remzi Kıran
  1 ay önce
  İnşallah bir 10 sene daha geriye gitmez proje ozaman torunlarımız görür Her zaman böyle oluyor 20 senedir iş hep bozuluyor. Cumhuriyet mahallesi meselesi...
 • Rantçı
  2 hafta önce
  90 m2 yere halen imar geçsin ben kendi evimi yapacağım diyen kafalarla bu iş çok zor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...