Kaynaklar yolu değil, ölüm yolu!

Kaynaklar yolu değil, ölüm yolu!

Buca’dan Kaynaklar Mahallesine giden yol, son dönemlerde meydana gelen ölümlü kazalarla gündemdeki yerini koruyor. 10 gün önce biri bebek 2’si çocuk olmak üzere 7 kişinin yaşamını yitirdiği yolda dün de Kaynak Mahallesi eski başkanı Erhan Şen ölümden döndü. İzmirliler ise artık bu ölüm yoluna çözüm bulunsun diyerek isyan ediyor.

11 Mayıs 2019 - 14:12 - Güncelleme: 11 Mayıs 2019 - 14:22

MEVLÜT DAĞDEVİREN - Onlarca düğün salonu, mesire alanları, turistik Kaynaklar köyü ile özellikle yaz aylarında her gün on binlerce vatandaşın kullandığı Buca Kaynaklar yolu maalesef can alan kazalarla gündemdeki yerini koruyor. Bundan yaklaşık 10 gün önce pikniğe giden aile bu yolda kaza geçirmiş, biri bebek, 2’si çocuk olmak üzere 7 kişi hayatını kaybetmişti.

10 gün önce gerçekleşen piknik kazasına ait fotoğraf

Daha önce de pek çok kazanın yaşandığı Kaynaklar yolu dün yine bir kazaya sahne oldu. Kaynaklar Mahallesi eski Muhtarı, Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Erhan Şen, aynı noktada kaza yaptı. Aracı hurdaya dönen Şen, şans eseri yaralı olarak kurtuldu. Erhan Şen, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken, Buca ve İzmirliler ise sosyal medyadan isyanlarını dile getirdi.

UĞURSUZ YOL!

Buca Balkan Gücü Basketbol Kulüp Başkanı ve Buca Rumeli Balkan Göçmenleri Dernek Başkanı İzzet Atan, Şen’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettikten sonra sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

“Büyük geçmiş olsun Erhan Şen muhtarım. Yine o uğursuz yol, yine aynı mevki ve bu kez yaralanmalı trafik kazası… Yüreğimizi ağzımıza getiren trafik kazasında Kaynaklar önceki dönem muhtarı ve Buca Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Erhan Şen, yaralanmıştır. Kendisine acil şifalar diliyor yetkililerden bir daha kazaların acıların yaşanmaması adına, adeta ölüm yolu haline gelen bu yolda çok acil önlemlerin alınmasını istiyoruz.”

LÜTFEN DİKKAT!

 

Aynı kazaya ilişkin olarak Süleyman Güleli isimli vatandaş da “Aynı yerde kazaların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de eski Kaynaklar Muhtarımız kaza yaptı. Geçen hafta 7 kişinin öldüğü aynı yer… Geçmiş olsun muhtarım! Lütfen buraya geldiğinizde biraz yavaşlayın Kaynaklar Mezarlığının altı…”

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nedim andaç
    1 yıl önce
    Buraları siyah nokta her zaman kaza oluyor ama görevini yapmıyanlar iş başında umrunda bile değildir çare arıyalım demezler ne diye o işin başındalar bilmem bu gibiler anında işini kaybetmelilerki o zaman gelen çareyi bulur kabahat bizde onları dokunulmaz sanıyoruz halbuki bizim paramızla bize hizmet vermek zorundalar vermiyorsa güle güle yollarda şerit çizgileri kalmamış trafik kevhaları lambaları yetersiz polis herkesin hata yapmadına göz yumuyor ve kanun oymuş gibi affediyor ne hakkı var düzeni bozan onlar ceza gerekiyorsa vermek zorunda uygulamak zorunda kendi karar veremez bunu bilmiyor amirleride aynı onların yüzünden insanlar hayatlarını kaybediyorlar vebali onların inşallah bu düzen değişir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekilliği düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu, İstanbul'da gözaltına alındı
Milletvekilliği düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu, İstanbul'da...
Son Dakika! Haftasonu 15 ilde sokağa çıkma yasağı...
Son Dakika! Haftasonu 15 ilde sokağa çıkma yasağı...