Kılıçdaroğlu’ndan Tugay’a tepki: Toplantıya almamış!

Kılıçdaroğlu'ndan Tugay'a tepki: Toplantıya almamış!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karşıyaka Belediyesinin yaptığı imar değişikliğine tepki gösteren vatandaşlarla Cumhuriyet Mahallesi'nde bir araya geldiği görüşme hakkında konuşan Mahalle Muhtarı Özay Dağhan, “Genel Başkan’a yalan söylemişler. Cemil Başkan, “Gitmeyin Genel Başkan’ım, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı size saldırabilir” gibi sözlerle Genel Başkanın kafasını bunaltmışlar. Bu sözleri üzerine Cemil Başkana, Kılıçdaroğlu “O zaman sen gelme” demiş” iddiasını öne sürdü.

15 Mart 2021 - 14:34 - Güncelleme: 15 Mart 2021 - 15:23

ÖNCÜŞEHİR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında Örnekköy Kentsel Dönüşüm ve Temel Atma Töreni'ne katılmış, orada Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin protestosu ile karşılaşmıştı.

Törende, Karşıyaka’da 3 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm imar planında arsa sahiplerinden yüzde 45 oranında sosyal donatı payı istendiğini iddia eden mahalle sakinleri protesto gösterisi yapmış, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın kendilerine verdiği sözü tutmadığını savunmuştu.

Ayrıca mahalle sakinleri, “Hakkımız olanı geri istiyoruz. Belediye başkanımızdan mağdur olmayacağımız bir çözüm bekliyoruz”, “Oy verdiğimiz başkanları mahallemize getiremedik” ifadelerinin yer aldığı pankartlar açmıştı.

Kılıçdaroğlu ise "Kentsel Dönüşüm Çalıştayı"nın ardından Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığını ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, bir süre Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan ve mahalle sakinlerinden belirlenen temsilcilerle görüştü.

Görüşmeye, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra; Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan ve Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ile CHP Konak eski İlçe Başkanı Şakir Başak katıldı.


MUHTAR DAĞHAN: CEMİL TUGAY BAŞKAN YİNE KENDİNDEN BÜYÜK İŞLERE KALKIŞMIŞ

Gerçekleşen görüşme hakkında Gazetemiz Öncüşehir’e konuşan Mahalle Muhtarı Dağhan, şu ifadeleri kullandı:

“Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Örnekköy’deki temel atma törenine katıldı. Biz Atakent, Cumhuriyet, İnönü ve Örnekköy Mahalleleri birleştik ve karar aldık. Törene katıldık ve orada pankart açtık. Tepkimizi gösterdik. Kılıçdaroğlu’nu mahallemize davet ettik, çok yoğun olduğunu söyledi. Israr ettik, törende açtığım pankartı da görmüş Kılıçdaroğlu. Daha sonra bize zaman ayırdı, mahallemize geldi. Sorunlarımızı söyledik. Kılıçdaroğlu, iki başkana da sorunlarını çözün diyerek, “Gerekiyorsa referandum yapın” dedi. Ama ne yazık ki bugün aldığım haberle öğrendim ki Cemil Tugay Başkan yine kendinden büyük işlere kalkışmış. “Ben yine yapacağımı yapacağım, bildiğimi okuyacağım” gibi sözlerde bulunmuş. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e gönül koymuş, tepki göstermiş. Tunç Başkan’a da tepki göstermiş.”

“GENEL BAŞKAN’A YALAN SÖYLEMİŞLER”

Yapılan görüşmeye Kılıçdaroğlu’nun, Tugay’ı almadığını öne süren Dağhan, “Kılıçdaroğlu, Tugay’a tepki göstermiş. Çünkü Genel Başkan’a yalan söylemişler. Cemil Başkan, “Gitmeyin Genel Başkan’ım, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı size saldırabilir” gibi sözlerle Genel Başkanın kafasını bunaltmışlar. Bu sözleri üzerine Cemil Başkana, Kılıçdaroğlu “O zaman sen gelme” demiş” şeklinde konuştu.

“KOÇ BİZİM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADI”

Muhtar Dağhan, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'a kendilerini Kılıçdaroğlu ile görüştürdüğünü söyleyerek teşekkür etti. Dağhan, “Tuncay Özkan'ın yardımlarıyla biz Genel başkan ile görüşebildik. Ayrıca Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç bir gazeteye haber yaptırmış. Yalan ve boş yere... Böyle bir şey yok. Bizim için hiçbir şey yapmadı. CHP Konak eski İlçe Başkanı Şakir Başak bizi konuşmasıyla telkin verip sakinleştirmiştir" dedi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu