Kınık Belediyesi yaz kursları başlıyor

Kınık Belediyesi yaz kursları başlıyor

Kınık Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ücretsiz yaz kursları 21 Haziran’da başlıyor.

19 Haziran 2021 - 10:42
Reklam

Öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirerek, onları faydalı aktivitelere yönlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen yaz okulları, öğrencilere tatil döneminde farklı branşlarda eğitim imkanı veriyor.

Kınık Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile her yıl düzenlenen yaz kurslarında öğrenciler, eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda ilgi alanlarına göre seçtiği branşlarda eğitim alıyor.

“Sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz”

Yaz okullarını her yıl düzenlediklerini söyleyen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Düzenlediğimiz bu kurslarla öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmayı, sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yaz  okulları, çocuklarımızın sosyalleşmesini, iletişim becerilerini geliştirmesini ve kendine güven duygusu kazanmasını açısından önemlidir” dedi.

Açılan kurslar yoğun ilgi görüyor

Kınık Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi olarak gençlere ve sporculara ellerinden geldiğince destek olacaklarını, imkan sağlayacaklarını belirten Başkan Doğruer, “Yaz kursları büyük  ilgi görüyor. Özellikle yaz aylarında Belediyemiz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi desteğiyle açtığımız ücretsiz yaz kurslarına ilgi her geçen gün giderek artıyor. Bu öğrencileri, aileleri ve bizleri mutlu ediyor”  diye konuştu.

Ücretsiz  yaz kursları, futbol, voleybol, badminton, halk oyunları, satranç ve ingilizce branşlarında açılacak olup, öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de korkutan baca yangını
İzmir’de korkutan baca yangını