Kınık’ta taşımalı doğalgaza son

Kınık'ta taşımalı doğalgaza son

Her geçen gün tarım ve sanayisi ile büyüyen İzmir’in yükselen değeri Kınık’ta 45 kilometre uzunluğundaki Doğalgaz Çelik Boru Hattı’nın tamamlanması ile birlikte ilçeye gaz boru hattından verilmeye başlandı.

25 Ocak 2022 - 09:47 - Güncelleme: 25 Ocak 2022 - 11:49

Müjdeli haberi Kınık halkı ve yatırımcılar ile paylaşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer “İzmirgaz tarafından Başlatılan, Kınık Aliağa arası yaklaşık 60 milyon lira yatırımla 45 kilometre Doğalgaz Çelik Boru Hattı'nın imalatı tamamlanmış olup 5 yıldır ilçemizde kullandığımız taşımalı sistem doğalgaza son verilmiştir” dedi. 

ORGANİZE SANAYİNDE FABRİKALARA GAZ VERİLİP İSTİHDAM SAĞLANACAK

Yayakent ’te bulunan KINIK - RMA İstasyonu bağlanan Botaş ana boru hattı ile Kınık ve bölgemizin teknik anlamda sorunsuz gaz kesintisi yaşanmadan gaz arzını sağlayacağını belirten Başkan Doğruer “Böylelikle gaz kesintisi olma riski ortadan kalkmıştır. Kınık ilçemizde özellikle gelişen sanayi bölgesinde doğalgaz ile üretimin yapılması sorunsuz olarak yaşanabileceği müjdesini değerli Kınık halkı ve organize sanayi bölgesi işletmelerine müjdesini vermekteyiz.” dedi.

BÜYÜK YATIRIMLAR; İLÇE HALKINI OLDUĞU KADAR, BÖLGE HALKINI DA UMUTLANDIRMAKTADIR

Bölgede birbirini tamamlayan yatırımlar ile Kınık ilçesinde gelişmeye yönelik işler yapıldığını belirten Başkan Doğruer “İzmir’in en uzak ilçelerinden birine yapılan büyük yatırımlar; ilçe halkını olduğu kadar, bölge halkını da gelecekle ilgili umutlandırmaktadır. Bugün boru hattı ile gelen doğalgaz ile hemşehrilerimize ve yatırımcılarımıza kesintisiz enerji sağlıyoruz. Tarımsal ve sanayi yatırımları, bölgemizin istikrar ve istihdam ile kalkınmasını sağlayacaktır.” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özdemir: Radyoloji çalışanlarının şua izni mahkemeye taşındı
Özdemir: Radyoloji çalışanlarının şua izni mahkemeye...
Menderes’e değer katacak projeler için önemli adım
Menderes’e değer katacak projeler için önemli adım