Konak Meclisinde ’Terör Atışması’ son buldu!

Konak Meclisinde 'Terör Atışması' son buldu!

Konak Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak’ta faaliyet gösteren Belediye çalışmaları hakkında meclisi bilgilendirerek konuşmalarına başladı. Başkan Batur’un konuşmasının ardından söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Mahmut Esat Aslan, belediye meclislerinde tartışma konusu haline gelen ‘terörü kınama’ konusuna bildir okuyarak son noktayı koydu.

01 Ekim 2019 - 20:52 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 20:57

Didar DEMİRCİ - Konak Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısını Belediye Başkanı Abdül Batur’un yönetiminde açtı. Batur, Konak’ta devam eden ve bitmiş olan belediye faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirerek konuşmasını tamamladı. Başkan Batur’un konuşmalarından sonra söz alarak konuşan CHP Belediye Meclis Üyesi Mahmut Esat Aslan, son zamanlarda gündeme oturan ve İzmir’deki belediye meclislerinde tartışma konusu olan ‘terörü kınama’ konusuna bir bildiriyle açıklık getirdi.

Meclis üyesi Esat Aslan’ın okuduğu bildiride, İzmir’de meydana gelen orman yangınlarında terör örgütünün bir parmağı olduğu ve bu konunun polemik yaratıldığına değinildi. Aslan, “Meydana gelen orman yangınlarında hepimizin yüreği yandı. Fakat bu konu siyasi çevrelerde polemiğe neden oldu. CHP olarak hiçbir arkadaşımızın terör örgütüne destek olmayacağını açıkladık. Biz bu konuda bir çalışma yaptık ve bir bildiri hazırladık. Bizler, bu meclis çatısı altında parti kimliklerimizin de üstünde Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve İzmir halkından vekalet alarak bu koltuklara oturmuş bireyleriz. Devletimize, toplumsal birliğimize ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa bizler onları kınama konusunda üstümüze düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu alçak terör örgütlerini her dönem lanetlemiş ve kınamışızdır. PKK’ca yapılan her faaliyetin karşısındayız. Bizim CHP olarak bu konuda hiçbir zaman kafa karışıklığımız olmamıştır. Orman yangınları konusunda hepimizin canı yanmıştır. Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangından dolayı hepimiz üzgünüz ve CHP olarak bir kez daha lanetliyoruz. Bu tür alçak eylemlerle bizleri yıkamayacaklarını yıldıramayacaklarını bir kez daha bildiriyoruz” ifadelerine yer verdi.


Aslan, bildirinin devamında “Siyasi partiler olarak terör örgütünün bu tarz faaliyetlerinde birbirimizi suçlarsak, bu tarz eylemlerin amacına ulaşmasına destek olur ve ortada kaos çıkmasına sebebiyet veririz. Son söz olarak diyoruz ki belediye meclisimiz adı ne olursa olsun, amasız fakatsız lanetlemek konusunda aynı noktadadır. İzmir halkı bizlerden tartışma değil hizmet beklemektedir. Bunun içinde hep birlikte öz veriyle çalışacağımızı bildirmek istiyorum” dedi.

Okunan bildirinin ardından Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kamuoyundaki bütün tereddütleri ortadan kaldıran bir çalışma başlatmışsınız, teşekkürler” diyerek memnuniyetini dile getirdi ve şu şekilde devam etti:

“Hassasiyetimizi gösterdiğimizi ve samimi olduğumuzu zaten bu bildiride net bir şekilde koyduğumuzu gösterdik.”

Bildirinin ardından AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hakan Yıldız, “2 Eylül’de Menemen Belediyeniz aynı bildiriyi önerge alarak oylatmıştır. Biz burada tartışmayı yaratmak ya da büyütmek değil… Temennilerimiz ortaksa, duruşumuz ortaksa, niyetlerimiz ortaksa ki öyle, o zaman yazılı önergeyi meclise sunarsını, oylarlar. Bizden beklediğiniz hassasiyeti biz sizden bekliyoruz” dedi.

Yıldız’ın konuşmasına cevap veren Başkan Batur, “Hassasiyetimizi biliyorsunuz, bizim yaklaşımımızı da biliyorsunuz. Ben bu konuda samimi olduğumuzu bu bildiri de yansıttığımızı sizinde yansıttığınızı görüyoruz artık daha fazla uzatmanın anlamı yok diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da zarar verdi...
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da...
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır