Konak’ta korona gölgesinde faaliyet raporu

Konak'ta korona gölgesinde faaliyet raporu

Konak Belediyesi, Nisan ayı ikinci meclis toplantısı Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konak Belediyesi 2020 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü toplantıda rapor, oy çokluğuyla meclisten geçti.

05 Nisan 2021 - 17:25 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 11:51

ÖNCÜŞEHİR - Nisan ayı ikinci Meclis toplantısında görüşülen, Konak Belediyesi 2020 yılı Faaliyet raporu, oy çokluğuyla kabul edildi. Konak Belediyesi çalışanlarında ve meclis üyelerinde pozitif vakaların artması üzerine oturumda sadece faaliyet raporu oylandı. Meclis üyelerinin ve parti gruplarının faaliyet raporu üzerindeki değerlendirmeleri bir sonraki meclis toplantısına bırakıldı.

BATUR: 36 COVİD VAKASI VAR

Olağan üstü günler yaşandığını dile getiren Konak Beleidye Başkanı Abdül Batur, “Pandemi sürecinin yeniden hızlanması, bulaşın artması, vaka sayılarının çok yüksek olması ve bundan da belediyemizin etkilendiğini görüyoruz. 36 Covid vakası var arkadaşlarımızda. 46 kişi de şu anda temaslı olarak görünüyor. Müdür arkadaşlarımızdan da maalesef koronavirüs olanlar var.  Meclisin süratle bitirilmesi ve faaliyet raporunun bu ay oylanması gerekiyor. Faaliyet raporu yılın değerlendirilmesi, eksiklerin ortaya koyulması, eksiklerle ilgili belediye başkanının ve belediye meclis üyelerinin karşılıklı olarak fikirlerini ortaya konduğu bir oturum oluyor. Kendilerinden rica ettik mayıs ayında eleştiri ve faaliyet raporu baki kalmak kaydıyla bugün sadece oylama ile kalacak. Süratle meclisi bitirmek istiyoruz. Bugün meclis üyesi arkadaşlardan bugün bazıları Covid testi olanlar var, akşam ne çıkacağını bilmiyoruz. Meclisi bitirtip sağlıklı bir ortama geçmek istiyoruz” dedi.

AK PARTİ GRUBUNDAN FAALİYET RAPORUNA RET

AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Özen ise 2020 faaliyet raporunu ret oyu verdiklerini açıkladı. Özen, “Şu an geçirmekte olduğumuz süreç cidden çok tehlikeli ve vahim bir süreç. Bundan dolayı sizinle de görüştüğümüz gibi faaliyet raporunu hızlı bir şekilde geçirmek için mayıs ayında konuşmamızı ve raporumuzu sunacağız. Biz oyumuzu ret olarak kullanacağız. Ayrıca koranaya yakalanmış olan meclis üyesi arkadaşlarımıza ve belediye çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

BÖRÜHAN: PLANLADIĞIMIZ ÖLÇÜDE TAMAMLANDIK

CHP’li Meclis Üyesi Cenap Börühan ise CHP ve İYİ Parti’nin faaliyet raporunu onayladıklarını belirterek, “Faaliyet raporumuz ile ilgili mayıs ayı içerisinde yapılacak olacak kritikler, hepimizin o raporun nasıl incelendiğine göre bize kanaat getirecek. Biz CHP ve İYİ Parti olarak faaliyet raporumuzu onaylıyoruz. Bir yıl içerisinde birçok konuda sıkıntı yaşanmasına rağmen hemen hemen planladığımız ölçüde tamamlandığımızı görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı, geliyoruz
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı,...
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu