Kongrede Efes Selçuk’tan iki kadın

Kongrede Efes Selçuk'tan iki kadın

Tarihi güzellikleriyle ünlü ve dünyanın göz bebeği olan Efes Selçuk, CHP İzmir 37. Olağan kongresinde bir ilki daha yaşadı. Kongrede Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel 286 oy alarak kurultay delegesi seçilirken, CHP Efes Selçuk Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu da 273 oy alarak CHP İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Böylece CHP Efes Selçuk İlçe Yönetim Kurulundan bir üye, ilk kez CHP İl Yönetim Kurulunda yer almayı başarmış oldu.

09 Şubat 2020 - 16:06

Efes Selçuk'ta büyük bir oy farkıyla seçilen ilk Kadın Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in ardından, Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe yönetim kurulu üyesi olan İpek Onbaşıoğlu da 273 oy alarak İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Onbaşıoğlu, böylece CHP Efes Selçuk Yönetim Kurulu üyesi olarak ilk kez İl Yönetim Kurulunda yerini almayı başardı.


Oldukça heyecanlı bir seçimin yaşandığı CHP 37.Olağan Kongresinde Kurultay üyeliğine seçilen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türk siyasi tarihinde önemli ve belirleyici bir yere sahip olan Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesi olmaktan dolayı bir kez daha onur ve gurur duyduğunu belirterek, İl Kongresinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Partisinin İlçe Yönetimi olarak ilk kez İl Yönetim Kurulunda görev alacak olmaktan büyük onur duyacağını belirten CHP Efes Selçuk İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu, gelecek için en doğru olan ve Efes Selçuk'un ihtiyaçlarına en uygun kararlara ulaşmaya çalışacaklarını, partililerinin güvenini asla boşa çıkarmayacağının sözünü verdi. CHP'nin genç İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen İpek Onbaşıoğlu, Başta CHP İl Başkanı Deniz Yücel olmak üzere yeni seçilen tüm yol arkadaşlarına görevlerine başarılar diledi.

Çarşaf listeyle yapılan seçimlerde oy verme işlemi gece yarısına kadar sürerken, sayım sabahın erken saatlerinde tamamladı. İl Başkanı Deniz Yücel’in anahtar listesinde yer alan il yönetim ve disiplin kurulu üyeleri eksiksiz seçildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer akar
    1 yıl önce
    Tebrik eder yolunun açık aydın olmasını dilerim başarılarınizin devamını dileriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!