’Korona’ dinlemeyip kutlama yaptılar

'Korona' dinlemeyip kutlama yaptılar

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle neredeyse tüm etkinliklerin iptal edildiği bir dönemde Özel Can Hastanesi, 14 Mart Tıp Bayramını çalışanları ile pasta keserek kutladı. Kuyruk beklerken dahi iki kişi arasında birer metre mesafe bırakılması önerilirken hastanenin bu etkinliği tepki çekti.

14 Mart 2020 - 17:07

Dünya koronavirüs ile mücadele ediyor. Bu hafta itibariyle ilk vakanın açıklanması ile Türkiye de bu mücadeleye daha etkin bir şekilde katıldı. Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından okullar tatil edildi, spor müsabakalarının seyircisiz oynanması kararlaştırıldı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da toplumun uyması için alınabilecek en basit 14 kuralı sosyal medyada paylaşarak, toplumda herkesin bir birine bu kuralları hatırlatmasını istedi. Türkiye'nin alınabilecek başka tedbirleri tartıştığı böyle bir dönemde Özel Can Hastanesi, çalışanları ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı için kutlama programı düzenledi, onlarca kişinin katıldığı etkinlikte ülkemizde koronavisürü riski yokmuş gibi pasta kesildi. Hastanenin kendi basın birimi üzerinden bu kutlamayı basına servis etmesi ile de vatandaştan yoğun tepki geldi. Gelen tepkilerde halk sağlığını korumakla birinci derecede sorumlu olan sağlık kuruluşlarının daha dikkatli olması ve koronavirüs tedbirlerinde vatandaşa öncülük etmesi gerektiği hatırlatıldı.

İŞTE HASTANENİN BASINA SERVİS ETTİĞİ O HABER

Bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilklere imza atmak için Aralık 2017’de yola çıkan İzmir Özel Can Hastanesi, sağlıkta kalite standartları denetiminde elde ettiği başarıyı ve 14 Mart Tıp Bayramını tüm personelinin katılımıyla İzmir Arena’da kutladı.  “Seninle Mümkün” sloganıyla düzenlenen kutlamada konuşan İzmir Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Muzaffer Keskiner, “Toplumsal sağlıkta, tüm sağlık personellerinin özverili çalışmalarının ne kadar değerli olduğunun bir kez daha anlaşıldığı bugünlerde 14 Mart Tıp Bayramı ayrı bir önem taşıyor. Biz hekimler ve sağlık hizmetleri sunan tüm arkadaşlarımız koşullar ne olursa olsun her zaman hizmete hazırız. Can yoldaşı olarak, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde de yanınızdayız. Bunu yaparken kalite anlayışımızdan hiçbir zaman ödün vermediğimizi de bir kez daha kanıtladık. Tüm can yoldaşlarına teşekkür ederim. İyi ki varsınız!” dedi.
Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu üyeleri Op.Dr.Yener Bakan ve uzman doktor Hüseyin Kaşıkçı, Salihli Can Hastanesi Genel Müdürü Umutcan Keskiner ve İzmir Özel Can Hastanesi Genel Müdürü Dr.Göksel Ensari’nin de katıldığı yemekte, sağlıkta kalite standartlarında uluslararası hedeflerle yürümeye devam edileceği vurgulandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!