Koronavirüs fırasatçıları hakkında 1 haftada binlerce şikayet...

Koronavirüs fırasatçıları hakkında 1 haftada binlerce şikayet geldi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından koronavirüs fırsatçılarıyla ilgili yaptığı açıklamada, CİMER’e bir haftada 4 bin 415 şikayetin geldiğini duyurdu.

14 Mart 2020 - 13:34

Didar DEMİRCİ - Tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüsün ülkemizde de görülmesi üzerine; maske, dezenfektan ve benzeri ürünlerin fiyatlarındaki artış sonrası hükümet belirli tedbirler aldı. Bu tedbirler kapsamında koronavirüs nedeniyle fiyatları fahiş noktalara çeken firmaların fark edildiği takdirde yetkililere şikayet edilmesi gerektiğinin duyurulmasının ardından CİMER’e bir haftada 4 bin 415 şikayetin geldi.

Konuyla ilgili sosyal medyadan bilgi veren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şu noktalara değindi:

“Küresel sorun haline gelen Kovid-19 salgını sonrası duyarlı vatandaşlarımızdan son bir hafta içerisinde salgın ile ilgili tüm kamu kurumlarınızın görev ve yetkisini ilgilendiren konularda CİMER’e 4.415 başvuru gelmiştir.

7/24 başvuru alan CİMER, başvuruları en hızlı şekilde yetkililere ulaştırarak vatandaşlarımızın devletimizle olan iletişiminin canlı bir şekilde sürmesine katkı sunmaktadır.

Devletimiz de milletimiz de güçlüdür.

Bu bağlamda; Fiyat artışı ihbarları, Eğitim tedbirleri, Sağlık-temizlik, Sosyal yaşam ve yurtdışındaki vatandaşlarımızla ilgili başvurular sürekli olarak analiz edilmekte, bu başvurular ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılmaktadır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...