Kura çekildi, Menemen’de Başkanvekili krizi noktalandı

Kura çekildi, Menemen'de Başkanvekili krizi noktalandı

Menemen'de eski Başkan Serdar Aksoy'un tutuklanması ve görevden el çektirilmesinin ardından krize dönüşen başkanvekili seçimine bugün son nokta konuldu. Mahkeme kararı ile yenilenen kurada bu kez Aydın Pehlivan ismi çıktı.

13 Ocak 2021 - 13:52 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 14:21

Cumhuriyet Halk Partisinin yürütmeyi durdurma kararını haksız bulduğu ve dava sonucu beklemek istediği için 2 kez boykot ettiği Başkanvekili kura çekimi, İzmir Valiliğinin el koyması ile bugün çekilebildi. 

Vali Yardımcısı Hulusi Doğan başkanlığında toplanan Menemen Belediye Meclisinde CHP Adayı Deniz Karakurt ile Ak Parti Adayı Aydın Pehlivan arasında yeniden kura çekildi. 

Bugün ki kura çekimini de CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri katılmadı. Ancak bu toplantıda 4'te bir çoğunluk yeterli görüldüğü için kura çekimi gerçekleştirildi. CHP adına mecliste Başkanvekili Adayı Deniz Karakurt ile Birinci Başkanvekili Mehmet Karabiniş ve İlçe Başkanı Turan Erdoğan katıldı.

Kura çekiminden önce Vali Yardımcısı Doğan, meclis üyelerini Cumhuriyetin Kurucusu Atatürk ve tüm şehitlerin anısına saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşundan sonra gündemin tek maddesi olan Belediye Başkanvekilini belirleyecek kura çekimine geçildi. 

CHP'li Deniz Karakurt bu kura çekimini hukuka uygun bulmadığını belirterek CHP Grubu olarak kaydi itirazlarının kayıtlara geçmesini istedi. 

Ak Partili Meclis Üyesi Yusuf Demircioğlu da işlemin tamamen hukuka uygun olduğunu belirterek, Menemen'e hayırlı olmasını diledi. 

Ak Parti ve CHP gruplarının toplantı öncesinde uzlaştıkları şekilde adayların isimleri birer a4 kağıtına yazılarak, kağıtlar dörte katlandı ve torbaya atıldı. Vali Yardımcısı Doğan'ın torbadan çektiği kağıttan bu kez Ak Partili Aydın Pehlivan'ın ismi çıktı. 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü