Kurban Bayramında İzmir’de toplu ulaşım ücretsiz mi?

Kurban Bayramında İzmir'de toplu ulaşım ücretsiz mi?

İzmir Büyükşehir Meclisinin bugünkü oturumunda Kurban Bayramında toplu ulaşım araçlarının tarifelerine ilişkin Başkanlık önergesi oylandı. Peki 31 Temmuz - 3 Ağustos arasında İzmir'de toplu ulaşım ücretsiz olacak mı?

16 Temmuz 2020 - 16:46

Kültürpark Fuar 1 Nolu Holde gerçekleşen İzmir Büyükşehir Meclis oturumunda Kurban Bayramında toplu ulaşımın ücretsiz olmasına yönelik başkanlık önergesi görüşüldü. Başkanlıktan gelen ve 31 Temmuz günü itibariyle başlayacak Kurban Bayramı süresince toplu ulaşımın ücretsiz olmasını kapsayan önerge, meclisten oybirliği ile geçti.

CUMHURBAŞKANI KARARI OLMAZSA 0.01 KURUŞ

Önerge şöyle: "Kurban Bayramı süresince hemşehrilerimizin bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak ve önerge eki listede belirtilen kabristan ziyaretlerini gerçekleştirmek amacıyla; bayram öncesi Cumhurbaşkanı tarafından 4736 sayılı Yasanın birinci maddesinin birinci fıkrasından muaf tutulması ile ilgili karar alınması halinde, İzmir Büyükşehir Belediyesine ait toplu ulaşım araçlarında (Bilet 35, Kontörlü Ulaşım Kartları, Oto Tahsis ve Servis Dışı Kalma Bedeli hariç) ücretsiz tarife uygulanmasının, muaf tutulması ile ilgili karar alınmaması halinde ise; yalnız Kurban Bayramı süresince, İzmir Büyükşehir Belediyesine ait toplu ulaşım araçlarında ve önerge eki listede belirtilen hatlardaki kabristan ziyaretleri için 0,01-TL ve 1 kontör şeklinde tarifenin uygulanması hususunun görüşülmesi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!