Kuşadası Belediyesi zabıta ekiplerinden yılbaşı öncesi hijyen...

Kuşadası Belediyesi zabıta ekiplerinden yılbaşı öncesi hijyen ve sağlık denetimi

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde yılbaşı hazırlıklarına devam ediyor. Hazırlıklar kapsamında Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçede bulunan fırın, restoran, market ve kasaplara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

30 Aralık 2019 - 17:11

Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli gıda mühendisi ile zabıta personelinin yer aldığı denetimlerde fırınların imalathane bölümlerinin, un depolarının ve üretim malzemelerinin hijyen kurallarına uygunluğu,kasapların et ürünlerinin kesim bandrolleri, marketlerde bulunan hazır gıdaların son tüketim tarihleri ile şarküteri ürünlerinin paketleniş şekilleri kontrol edildi. Denetimlerde ayrıca işletmelerin ruhsatları, yangın tüpleri ve çalışanların hijyen kurallarına uygunluğu da kontrolden geçirildi. Hijyen ve çalışma kurallarına uymayan işletme sahipleri uyarılarak bir dahaki denetime kadar eksiklerin giderilmesi istendi.


BAŞKAN ÖMER GÜNEL “HALK SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerle ilgili olarak “Halkımızın sağlığını her şeyden önde tutuyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığına zarar verecek gıda ürünü satan işletmeler, karşısında bizi bulacak. Bu konuda denetimleri daha yaygın hale getirecek ve kurallara uymayan işletmeler hakkında cezai işlem uygulayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...
Kabine'de revizyon! İki yeni bakanlık kuruldu
Kabine'de revizyon! İki yeni bakanlık kuruldu