Kuşadası’nda olta balıkçılarına korona denetimi

Kuşadası'nda olta balıkçılarına korona denetimi

Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında, amatör olarak olta balıkçılığı yapan vatandaşları denetledi.

10 Aralık 2020 - 16:16

İçişleri Bakanlığı yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 81 İl Valiliğine ‘Olta Balıkçılığına Yönelik Tedbirler’ konulu bir genelge gönderdi. Genelgede, olta balıkçılığı faaliyetlerinin sahil bantlarında kalabalığa neden olduğu, bu durumun da salgın hastalığın bulaşma riskini artırdığına dikkat çekildi. Olta balıkçılığı yapan vatandaşlardan aralarına 3’er metrelik mesafe koymaları ve maskelerini çıkartmamaları istendi.

Genelgenin yayınlanmasının ardından Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte olta balıkçılığının yoğun olarak yapıldığı Güvercianada yolunda denetim yaptı. Denetimde, balık tutulan alanlara 3’er metre arayla sarı çizgiler çizildi. Balıkçılardan avlanırken maskelerini takmaları ve çizgiyle belirlenen sınırların dışına çıkmamaları istendi.

“ÜZERİMİZ DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIZ”

Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürü Nuri Can, koronavirüsle mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri denetimlere sıklıkla devam edeceklerini belirterek “İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelge doğrultusunda ilçemizde olta balıkçılığı yapılan bölgeleri kontrol ettik. Genelgenin içeriği hakkında amatör balıkçıları bilgilendirip, kurallara uymalarını istedik. Kuşadası Belediyesi zabıta müdürlüğü olarak hastalığın bulaşma riskini en aza indirmek için üzerimize düşen ne görev varsa yapmayı sürdüreceğiz. Vatandaşlardan da kurallara harfiyen uymalarını ve bu konuda özenli davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavgayı ayırmak isteyen akademisyen canından oldu!
Kavgayı ayırmak isteyen akademisyen canından oldu!
İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 10 şüpheli yakalandı
İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 10 şüpheli yakalandı