Logo Yazılım E Fatura

Logo Yazılım E Fatura

E fatura sistemi; elektronik ortamda oluşturulan, düzenlenen ve güncellenen faturalar olarak ifade edilebilmektedir. İşletmeler elektronik ortamda işlemleyebildiği veriler ile hızlı sonuçlar almakta ve etkileşimi arttırabilmektedir. Logo yazılım hizmetleri bu alanda kullanıcılara destek vermektedir.

26 Şubat 2020 - 14:31 - Güncelleme: 06 Mart 2020 - 21:00

E fatura nedir?

Mobil cihazlardan erişim olanağı verilen e fatura hizmeti kullanıcıların erişim olanağı kazandığı sistemlerdendir. Hızlı ve etkili adımları yardımı ile işlemler kullanıcıların istediği şekilde ilerlemektedir. Elektronik faturalar aynı anda pek çok kişinin erişimine sunulabilmektedir. Böylece iletim hızı da artış göstermektedir. Sisteme kayıtlı kullanıcılar tarafından işlemler algılanmakta ve cevaplandırılmaktadır. Kullanıcılar eski faturalarını sistemden görerek güncelleyebilirler, revize edebilirler.

Elektronik fatura avantajları nelerdir?

 • Hızlı ve etkili bir yöntemdir.
 • Mobil cihazlardan erişim mümkündür.
 • Sisteme kayıtlı kullanıcılara erişim sağlanmaktadır.
 • İletişim hızla sağlanmaktadır.
 • Faturaların sisteme kayıtlanmasını ve gerektiğinde işlemlenmesine olanak sağlamaktadır.
 • Güncelleme olanağı sahiptir.
 • Kağıt israfına karşı olmaktadır, çevre dostudur.
 • Güvenilir ve mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir.

E fatura sistemine nasıl geçebilirim?

E fatura sistemine kullanıcılar gönüllü veya zorunlu olarak katılabilmektedir. Bununla ilgili kanun aşağıdaki gibi ifade edilmektedir;

 1. 2018 veya 2019 hesap dönemleri brüt satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflere, 1.7.2020 tarihinden itibaren geçiş zorunluluğu getirilmektedir.
 2. ÖTV (I) sayılı liste kapsamındaki mallar ile ilgili olarak EPDK dan lisans alan veya ÖTV III sayılı liste kapsamından ÖTV mükellefiyeti tesis ettirenlerin (bayilik lisansı olanlar dahil), lisans alımı veya ÖTV mükellefiyetinin tesis edildiği ayı izleyen dördüncü ayın başından itibaren  (2019 yılında lisans alımı veya mükellefiyet tesisini gerçekleştiren mükellefler 1.1.2020 tarihinden beri) e fatura uygulamasına geçiş zorunluluğu getirilmektedir.

             

E defter,  kanunlar gerektiğince kayıt altında olması gerekli olacak olan yevmiye veya büyük kayıtların dijital ortamda muhafaza edilerek korunması, maliyeye elektronik imza ile berat verildiği sistemlere verilen hizmettir. E defter uygulaması dijital ortamda kullanıcıların işlemlerini saklamasına ve gerektiğinde revize edilmesine yardımcı olmaktadır. E defter uygulaması ile veriler kaydolarak kayıt işlemleri sağlanmış olunur. Logo yazılım e arşiv uygulaması ile desteklenebilmektedir.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir haritası turuncuya bürünüyor
İzmir haritası turuncuya bürünüyor
İzmir'de sıkı korona denetimleri başladı
İzmir'de sıkı korona denetimleri başladı