Mavişehir’deki arsanın Belediyeye iadesi için dava açıldı

Mavişehir'deki arsanın Belediyeye iadesi için dava açıldı

Mavişehir’de bulunan arsadaki hissesini Cengiz İnşaat'a satan Karşıyaka Belediyesine açılan davaya Cengiz İnşaat, Karşıyaka Belediyesi lehine müdahil oldu. Davayı açan Avukat Tarcan Ülük, "Mavişehir’deki sonsuz kat imarlı arsanın Belediyeye iadesini talep ettiğimiz davada Karşıyaka Belediyesi ile Cengiz İnşaat, resmen artık dava arkadaşı oldular” dedi.

21 Ekim 2020 - 13:21
Reklam

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Avukat Tarcan Ülük, “Mavişehir’deki sonsuz kat imarlı arsanın Belediyeye iadesini talep ettiğimiz davada; Karşıyaka Belediyesi ile Cengiz İnşaat resmen artık dava arkadaşı oldular. Biz Karşıyaka ve İzmir’in malı üç kuruşa iktidara yakın bir özel gruba rant olarak gitmesin diyoruz. Karşıyaka Belediyesi, İzmir’in ve Karşıyaka’nın malı olan bu kıymetli mülkü iktidara yakın özel şirket olan Cengiz İnşaatın olmasını istiyor” dedi.

CHP’li bir belediyenin, konu rant olduğunda Ak Partiye yakın bir şirketle dava arkadaşı olabilmesini hayretle karşıladığını belirten Avukat Tarcan Ülük, “İzmir ve Karşıyakalı vatandaşlarımızı, adımıza açtığımız işbu davada gururla biz temsil ediyoruz. Bakalım hukuk ne diyecek?” açıklaması yaptı.

İşte; Cengiz İnşaat'ın Karşıyaka Belediyesi'nin sattığı arsanın belediyeye iadesi için açılan davaya müdahillik başvurusu ve mahkemenin uygunluk kararı:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı