Memleket Partisi İzmir, Menemen’de Uğur Mumcu’yu andı

Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı

Memleket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun katledilişinin 29. yıl dönümü nedeniyle Menemen Sevgi Yolu’nda bulunan Uğur Mumcu heykeli önünde bir anma töreni düzenledi.

24 Ocak 2022 - 14:35

Memleket Partisi Menemen İlçe Başkanı Berna Eyinç ile ilçe örgütünün, Menemen Sevgi Yolu’nde bulunan Uğur Mumcu heykeli önünde düzenlemiş olduğu Uğur Mumcu'yu anma programına, İl Başkanı Cüneyt Oğuz ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

EYİNÇ: ARKASINDAKİ GÜÇLERE ULAŞMAK HAYAL OLARAK KALDI

Anma toplantısında İlçe Başkanı Berna Eyinç yaptığı konuşmada, “Her gelen söz verdi ama o tuğlayı çekmeye kimse cesaret edemedi. Duvarın arkası hep karanlık kaldı.Hiç bir şey değişmedi. Uğur Mumcu'dan sonra da gazeteciler öldürüldü, katilleri sözde yakalandı ama arkasındaki güçlere ulaşmak hayal olarak kaldı” dedi.

“KARANLIK, KASVETLİ VE ACILARLA DOLU BİR AY”

Faili meçhul cinayetler konusunda kötü üne sahip olunduğunu ifade eden Eyinç, haftanın Demokrasi Haftası olduğunu hatırlatarak, “Ocak ayı demokrasi yolunda yitirdiklerimiz için, biz geride kalan ve mücadeleye devam edenler için karanlık, kasvetli ve acılarla dolu bir ay. Onat Kutlar, Metin Göktepe, Hrant Dink, Muammer Aksoy, ocak ayında yitirdiklerimiz. Abdi İpekçilere, Bahriye Üçoklara, Ahmet Taner Kışlalılara, Çetin Emeçlere dünden daha çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

OĞUZ: BASININ ÖZGÜR OLMASI VE DAHA İLERİYİ GİTMESİNİ SAVUNUYORUZ

İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz ise, “29 yıl önce bugün karlı bir Ankara sabahında evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu katledilen Uğur Mumcu'yu anmak için toplandık. Uğur Mumcu, Atatürk ilkelerine bağlı, bildiği doğruları kaleminden sakınmayan bir gazeteci ve düşün insanıydı. Bugün geldiğimiz noktada, medyanın içine düştüğü durumu görünce, Uğur Mumcu'yu daha iyi anlıyor ve arıyoruz. Memleket Partisi olarak, basının içinde bulunduğu sıkıntıyı biliyoruz. Basının özgür olması ve daha ileriyi gitmesini savunuyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özdemir: Radyoloji çalışanlarının şua izni mahkemeye taşındı
Özdemir: Radyoloji çalışanlarının şua izni mahkemeye...
Menderes’e değer katacak projeler için önemli adım
Menderes’e değer katacak projeler için önemli adım