Menderes Devlet Hastanesi 15 ayda tamamlanacak

Menderes Devlet Hastanesi 15 ayda tamamlanacak

AK Parti Menderes İlçe Başkanı Süleyman Artcı; Menderes Devlet Hastanesi için 1 Temmuz’da yeniden ihaleye çıkma kararının ardından projeden sorumlu Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile birlikte sahaya çıktı.

05 Haziran 2020 - 13:00

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü teknik yetkilileri İzzet Batmaz, Suat Mercan, Haydar Kargı ile hastanenin Kurucu Başhekimi Uzm. Dr. Doğan Yıldırım ve Kurucu Müdürü Ferda Punar ile birlikte yerinde incelemelerde bulunan Başkan Artcı,yaptığı açıklamada Menderes’in en çok yatırım ve hizmeti AK Parti genel ve yerel iktidarında aldığını vurguladı.

Hastanenin, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından 15 ay gibi bir sürede tamamlanacağını belirten Artcı; “ Ankara Menderes’te ve Menderes istediği zaman Ankara’da olabiliyor. İlçemize hizmet yolunda engel yok; sen, ben; öteki beriki yok! Menderes’imizin bu hastaneye ihtiyacı vardı ve temelini attık. Gelinen aşamada hızla tamamlanması için de Sağlık Bakanlığı’mız gerekli hamleyi yaptı. AK Parti bizi cezalandırıyor diyenler; bizim yaptıklarımızla övünedursunlar; biz yolumuza bakarız;  laf değil, iş üretiriz. İnşallah hastanemizin ve daha pek çok yatırımımızın kurdelesini de hep birlikte keseceğiz.” diye konuştu.

Bakanlığımız işin üstünde... Biz takipteyiz…

Hastanenin kaba inşaatının yüzde 75’inin tamamlandığını ve iç donanımının da tam teşekküllü ve ileri teknoloji ile ele alınacağını söyleyen Başkan Artcı sözlerini şöyle sürdürdü; “İlçemizin temel ihtiyaçlarından biri hayat buluyor.İhale tarihinin netleşmesi ile birlikte Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan sorumlu ekibi ağırlayarak binamızda incelemelerde bulunduk. Bizler de Menderesli hemşerilerimiz kadar heyecanlıyız. Bakanlığımız işin üzerinde hassasiyetle duruyor, biz de takipteyiz.Sık sık bir araya gelecek ve görüş alışverişinde bulunacağız. Hastanemizde, hemşerilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm poliklinikler bulunacak, 2 yoğun bakım ünitesi, palyatif bakım servisi ve donanımlı bir acil servis yer alacak. Hastanemizin iç donanım ve ekipman dizaynına ihalenin ardından hızla başlanacak. İnanıyorum ki hedeflenen sürede de hizmete açmış olacağız.Bu süreçte bizlerin her talebine koşulsuz destek veren son Başbakanımız  Binali Yıldırım,Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, , MKYK Üyemiz İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya, tüm vekillerimiz  ve İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli' ye şahsım, teşkilatım ve hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum.”                                                                     

‘Cezalandırılıyoruz’ diyenlerin şapkası düştü…

Menderes’in üretken, girişimci bir ruha sahip olduğunu ve günü kurtaran değil, geleceği planlayan bir vizyona ihtiyaç olduğunu belirten AK Parti Menderes İlçe Başkanı Süleyman Artcı; açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Görüldüğü gibi, Menderes Ankara’ya istediği zaman ulaşabiliyor. Ankara’nın da bir ayağı Menderes’te.  AK Parti bizi cezalandırıyor diyenlerin şapkaları tek tek düşüyor. Bizim yaptıklarımızla övünedursunlar, biz bugüne kadar olduğu gibi yolumuza bakarız. Her şeyden önce; bizim hizmet yolumuzda engel yok; sen, ben; öteki beriki yok! Menderes’imizin bu hastaneye ihtiyacı vardı ve temelini attık. Gelinen aşamada hızla tamamlanması için de Sağlık Bakanlığı’mız gerekli hamleyi yaptı. Çünkü bizim için önce millet, önce Menderes’in menfaati gelir. Akla ve ihtiyaca uygun her  talebi dikkate alır,  kim taş üstüne taş koymak isterse ona destek veririz. İnanıyorum ki; Menderes bir dahaki dönem yeniden AK Belediyeciliğe evet diyecek ve yerel hizmetleri de bize teslim edecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!