Menemen Belediyesi’nden ücretsiz kültür sanat kursları

Menemen Belediyesi’nden ücretsiz kültür sanat kursları

Menemen Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz olarak sunduğu kültür sanat kurslarında yeni kayıt dönemi başladı. Sanatın, kültürün ve eğitimin her zaman destekçisi olduklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Sanatsever hemşehrilerimizi kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

27 Eylül 2021 - 10:16

Menemen Belediyesi, yöresel kültürün mihenk taşlarından olan halk oyunlarını ve kültür ve sanat kurslarını yeni dönemde de düzenlemeye devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak verilen kurslar için kayıt alımları başladı. Çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde gerçekleştirilecek kurs kayıtları, Menemen Kültür Merkezi’nde (üstgeçit yanı) kabul ediliyor. 

Eğitimler kapsamında, halk oyunları, tiyatro, yaratıcı drama, Latin dansları, bale, modern dans, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Çocuk korosu, gitar, keman, bağlama, klarnet, yan flüt, piyano, ritim, resim ve zurna kursları verilecek. 

Kurslar, usta eğitmenler tarafından Menemen Belediyesi Kültür Merkezi ve mahallelerde verilecek. Kurs planlaması kursiyerlere mesaj yoluyla iletilecek. Kültür ve sanat kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilecek.

Yine Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Mesleki Eğitim Merkezi’nde de yeni dönem kurs kayıtları başladı. Eğitimler kapsamında tahta baskı,  ev tekstili, iğne oyası, tel kırma, filografi, giyim, dekoratif el sanatları, bambu sepet çanta ve dekoratif tasarımlar, el ve makine nakışı, zhostova tekniği, ahşap boyama ve takı tasarımı kursları verilecek. Kurslar pandemi tedbirleri alınarak olarak sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşecek.

Kurs ve kayıtlar hakkında mesai saatleri içerisinde 444 80 08 numaralı telefondan bilgi alınabileceği ifade edildi. 

SANATLA GELİŞEN BİR MENEMEN

Ücretsiz düzenlenecek kurslara 7’den 70’e herkesi davet eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Menemenimizde kültür-sanatın gelişmesi ve her kesimin bu gelişmeye dâhil olması için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Ekibimizin, kültürel değerlerimizi koruma, yaşatma ve geliştirme bilinci ile sosyal gelişimimize önayak olmaları büyük bir şans ve gururdur. Bir anlamda kurslarımız; halkımızı da bir araya getiriyor, kaynaşmalarını sağlıyor. Açtığımız kurslar sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz ve hemşehrilerimiz ilgi duydukları, öğrenmek istedikleri birçok branşta eğitim alma imkânı yakalıyorlar. Bu açıdan kurslarımızı çok önemsiyoruz.  Kurslarımızın kültüre, sanata ve yarınlara umut olacağı inancıyla tüm ilçe sakinlerimizi eğitimlerimizden faydalanmaya davet ediyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü