Menemen’de lise tercih günleri

Menemen’de lise tercih günleri

Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM) Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS)  giren öğrencilerin tercihlerini belirlemede destek olmak amacıyla “Lise Tercih Günleri” düzenliyor. Rehber öğretmenler eşliğinde düzenlenecek tercih günlerinden, Menemen’deki tüm lise adayları yararlanabilecek. Öğrencilerin gelecekleri için atacağı büyük adımda yol gösterecek olan destek programı 5 Temmuz’da başlayacak.

02 Temmuz 2021 - 08:55

Türkiye’de bir milyonu aşkın öğrencinin girdiği LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve aileleri için tercih heyecanı başladı. Menemen Belediyesi bünyesindeki MEBGEM, bu kritik süreçte öğrencileri sınav sonrası da yalnız bırakmıyor. MEBGEM, merkez ve Asarlık şubelerinde, ilçedeki tüm 8. sınıf öğrencilere yönelik ‘Lise Tercih Günleri’ düzenliyor.

Öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapabilmesi için konusunda uzman rehberlik ve psikolojik danışmanlar eşliğinde verilecek olan ücretsiz hizmet,  5 Temmuz’dan itibaren 8.30-17.30 saati arasında verilecek.

16 Temmuz’a kadar sürecek Tercih Günleri kapsamında, rehberlik hizmetimizden yararlanmak isteyen öğrencilere; aldıkları puan ve ilgi alanları doğrultusunda en doğru tercih için ipuçları verilecek.

MEBGEM rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenciler ve veliler; Asarlık Şube için 0 232 841 23 59, Merkez Şube için 0 232 502 00 09 numaralı telefonlardan randevu alabilirler.

“ÖĞRENCİLERİMİZ YALNIZ DEĞİL”

Konuyla ilgili konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Bu sınavların sonuçları ve tercih aşamalarında çocuklarımızla birlikteliğimize devam ediyoruz.

MEBGEM şubeleri bünyemizde alanında uzman öğretmen ve rehberlerimizle 'Lise Tercih Günleri’ kurduk. Bu birimde, LGS ile YKS'ye katılan öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti vereceğiz. Bu tercih süreciyle, ailelerimizin koşulları da dikkate alınarak çocuklarımızın bir üst öğrenim kurumuna yerleştirilmesinde her bir öğrenci için en sağlıklı ve doğru kararın verilmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!