Menemen’de son dakika sürprizi

Menemen'de son dakika sürprizi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 37. Olağan Kurultay süreci devam ederken ilçe kongrelerinde sona gelindi. CHP İzmir’de bugüne kadar 28 ilçe seçimini yaptı. Bugün yapılacak seçimlerle İzmir’de ilçe kongreleri tamamlanmış olacak. Menemen'de aday sayısında değişiklik oldu.

19 Ocak 2020 - 12:35 - Güncelleme: 19 Ocak 2020 - 13:32
Reklam

Didar DEMİRCİ- Menemen İlçe Kongresi, Menemen Belediyesi Düğün Salonu’nda saat 10.00’da başladı. Yeni dönemde İlçe Başkanı Serdar Değirmenci aday olmayacağını duyurdu. Menemen İlçe Başkanlığı için yapılacak seçimlerin 4 adaylı geçmesi bekleniyordu ancak seçim öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. Adaylardan Ömer Güney ve Sadık Tanrıverdi birleşme kararı aldı.

Şu anda Ömer Güney, Mehmet Çoban ve Turan Erdoğan’ın aday olduğu kongre’de alınan bilgilere göre Çoban’ın yarıştan çekilmesinin bekleniyor. Öte yandan ilçe başkan adayı olduklarını açıklayan Mehmet Kaya, İmam Yıldırım, Kemal Yaşatürk, Cem Batok’da Turan Erdoğan için adaylıktan   çekilme kararı aldıklarını açıkladılar.


Menemen Belediyesi Düğün Salonu’nun her yanı CHP bayrakları ile süslendi. Ömer Güney’in afişlerinde ‘Birlikte Güçlüyüz’ sloganları yer alırken, Turan Erdoğan’ın afişlerinde ise ‘Ayrışatırmaya değil birleştirmeye geliyoruz’, Hepimiz kardeşiz’ sloganları yer aldı.

CHP İzmir önceki dönem Milletvekili Musa Çam ilçe kongresinde Divan Başkanı olarak seçildi. Çam, “Şahsıma divan başkanı olarak vermiş olduğunuz görevden dolayı teşekkür ederim. Çok rahat olun, çok adil bir kongre yöneteceğimizden emin olabilirsiniz. Her şey çok dakik ve güzel olacak” dedikten sonra divanda görev yapması gereken diğer isimlerin seçilmesi için oylama yaptı. Ali Sakallı, Niyazi Yüksel ve Nazan Aras divanda görev yapacak. Gündemi okumadan önce Çam, “İzmir’in 30 ilçesi 28 ilçe kongresini dün akşam itibariyle sonlandırmış bulunuyoruz ve bugün Menemen ve Küçük Menderes’te Beydağ İlçemizin kongreleri var. 8 Şubat’ta il kongremizi, 28-29 Mart’ta da Ankara’da 37. Olağan Kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu kongreler iktidar kongreleri olsun diyorum” sözlerini ekledi.

Menemen Kongresinde seçimler blok listeyle gerçekleşmesi oy çokluğuyla karara bağlandı.

CHP Menemen İlçe mevcut Başkanı Serdar Değirmenci, "Partinizin oylarını arttıramadıysanız gerisi boştur" diyerek 31 Mart yerel seçimlerinde Serdar Aksoy'un Menemen Belediye Başkanlığına Aday gösterildiğinde ilçenin mevcut yönetim kurullarının istifası ile yaşadıkları zorlukları ve rekor oyla Serdar Aksoy'u başkan seçtirdikkerini dile getirerek, "Menemen'i AKP'ye teslim etmemiş olmanın onurunu gururunu yaşıyoruz" dedi. Aday olmadığını daha önce duyuran Değirmenci, "Gelmesini bildiğim gibi bir abi olarak yerimi gençlere bırakmasını da bilirim" dedi. Değirmenci, partililere birlik ve beraberlik mesajları verdi.


BAŞKAN AKSOY’DAN VEFA

CHP Menemen mevcut İlçe Başkanı Serdar Değirmenci’nin konuşmalarının ardından ilçe yönetimiyle poz verildikten sonra, CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kısa bir konuşma yaptı. Aksoy, “Her siyasi bu gururu yaşayamaz” vurgusuyla şu şekilde konuştu:

“Sevgili Serdar Değirmenci’ye teşekkür ederiz. Her siyasinin yaşayamayacağı bir şeyi yaşıyor! Onuruyla gururuyla bizim efsane ilçe başkanımız olarak ayrılıyor. Her siyasiye Allah böyle bir günü nasip etsin. Ben Serdar Değirmenci’ye teşekkür ediyorum. CHP bayraklarını göklere çekmemizde bizlere onur ve gurur verdiği için teşekkür ederim.”

Başkan Aksoy, ayrıca kongrede salonunda bulunan partililerden ‘sizden bir şey rica ediyorum’ diyerek Serdar Değirmenci’yi alkışlattı.


Belediye Başkanı Serdar Aksoy, İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ve yönetimine görev süreçlerindeki emeklerinden dolayı teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı